Kultura
Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski

środa,

22 listopada 2017

16:55

Ogromne fotografie w holu Wydziału Nauk Społecznych UG. Zobacz Ukrainę przez pryzmat ludzi

Zdjęcia wykonane zostały przez kijowskiego fotografa Igora Haidaja i przedstawiają charakterystyczne grupy postaci z całej Ukrainy.

Każda z 15 fotografii mierzy prawie 3 metry długości i metr wysokości. Zostały specjalnie sprowadzone z Ukrainy.

Pomysł polegał na tym, żeby pokazać współczesną Ukrainę przez pryzmat ludzi, ale nie stanowiących jednostki, a grupę zjednoczoną wspólnym zadaniem, pracą, celem. Możemy zobaczyć ludzi, ich emocje i dzieło - wyjaśnia konsul Ukrainy w Gdańsku Lew Zacharczyszyn.

Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki autor pokazuje monumentalne budynki i wytwory ludzkich rąk. Widz może więc zobaczyć największy na świecie samolot Antonowa wraz z całą ekipą odpowiedzialną za jego budowę. Warto także dodać, że na każdej z fotografii znajduje się minimum 100 osób.


PREZENTACJA UKRAINY

Tadeusz Dmochowski, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zaznacza, że nie zastanawiał się ani chwili nad tym, żeby wystawa znalazła się w murach kierowanej przez niego jednostki. - Dla mnie to oczywiste, to Wydział Nauk Społecznych i wszystko to, co dzieje się u naszych sąsiadów jest nam bliskie. Dzięki temu możemy zaprezentować Ukrainę naszej młodzieży. Ponadto wystawa otwarta jest dla wszystkich mieszkańców Gdańska i każdy, kto jest nią zainteresowany, może ją bez przeszkód odwiedzić - podkreślił Tadeusz Dmochowski.

Wystawę zdjęć ukraińskiego fotografa można oglądać na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego do końca listopada.

Daniel Wojciechowski/mich