Kultura
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

środa,

22 listopada 2017

07:57

Wyjątkowy 60. koncert z cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. W niedzielę wystąpi Joanna Knitter Blues and Folk Connection

Przed nami kolejny koncert z cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. Tym razem w studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna wystąpi Joanna Knitter Blues and Folk Connection. Wydarzenie szczególne, bo będzie to 60. koncert cyklu. Zespół będzie promował swoją najnowszą płytę pt. "Hard, hard times".

RÓŻNE OSOBOWOŚCI, JEDEN PROJEKT

Blues & Folk Connection to projekt czerpiący z tradycji muzyki amerykańskiej początku XX wieku, jednak nie unikający poszukiwań wśród brzmień bardziej współczesnych. W skład zespołu wchodzą muzycy o diametralnie różnych osobowościach, pochodzący z innych kultur muzycznych: zakorzeniony w bluesie perkusista Piotr Góra, jazzowy kontrabasista Adam Żuchowski, wszechstronny pianista Artur Jurek oraz grający slidem gitarzysta Krzysztof Paul, kierujący zespół bardziej w stronę rocka. Te osobowości spina liderka, wokalistka Joanna Knitter.

NAGRADZANI


Grupa w swoim dorobku, poza świetnie przyjętą przez fanów oraz dziennikarzy muzycznych płytą Cruel, cruel world (m.in. 3 miejsce w kategorii Płyta Bluesowa Roku w ankiecie prowadzonej przez dziennikarzy i czytelników czasopisma Twój Blues), ma także kilka wyróżnień (I nagroda na międzynarodowym festiwalu Blues Alive w Czechach, I nagroda na międzynarodowym festiwalu Rawa Blues).


DRUGA PŁYTA

W czerwcu 2017 roku ukazał się drugi krążek zespołu - "Hard, hard times", na którym znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje muzyków. Nowa płyta zebrała bardzo dobre recenzje w czasopismach muzycznych (Jazz Forum, Twój Blues) i u redaktorów promujących muzykę bluesową (m.in. Wojciech Mann, Andrzej Jerzyk, Adrzej Matysik).

Skład:
Joanna Knitter – wokal
Artur Jurek – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Paul – gitara
Adam Żuchowski – bas
Piotr Góra – perkusja

Kiedy? Niedziela 26 listopada, godz. 20:05
Gdzie? Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna
Zaproszenia: Do zdobycia na naszej antenie