Kultura
Inspiracją dla poszukiwań klimatycznych lokali w Trójmieście był Coffee Perk z serialu Friends. Okazuje się, że u nas mamy bar wzorowany na tym słynnym miejscu. Fot. Flickr

poniedziałek,

20 listopada 2017

10:06

Pub prosto z Friends, kino w kawiarni i bar dla graczy. 10 najbardziej klimatycznych lokali na Pomorzu [ZAGŁOSUJ]

Na zewnątrz nieprzyjemnie, co chwilę deszcz, niemal ciągle wiatr. Taka pogoda nie jest bezpieczna, może skończyć się na przykład depresją. Dlatego postanowiliśmy poszukać lekarstwa. Na szczęście w Trójmieście jest mnóstwo miejsc, gdzie możemy schronić się przed zimnem, a nawet... przenieść się do innej rzeczywistości.



Na naszym profilu na Facebooku poprosiliśmy Was o propozycje najbardziej klimatycznych lokali w Trójmieście, w których moglibyśmy umówić się ze znajomymi i zapomnieć o zaokiennej szarości. Jak zwykle nas nie zawiedliście. Z Waszych propozycji wybraliśmy dziesięć najciekawszych. Oto one:

Młody Byron

Jak sama nazwa wskazuje, tutaj stawia się na klimat artystyczny. W środku sopockiego Dworka Sierakowskich wszystko wydaje się być na swoim miejscu i trudno nie docenić kompozycji. Poczucie artystycznego klimatu wzmacniają liczne wydarzenia kulturalne: konkursy piosenek, improwizacje teatralne czy wieczory poetyckie. Poza tym, gdy jest trochę cieplej, można wyjść na plażę, gdzie również organizowane są przeróżne imprezy.



Błękitny Pudel


Kiedyś była to galeria sztuki i trudno nie odnieść wrażenia, że wciąż jest. Błękitny Pudel w Sopocie dostawał już nagrody za atmosferę czy wystrój, zresztą na profilu facebookowym lokalu możemy przeczytać, że to "najbardziej klimatyczne miejsce na ziemi". Od liczby elementów wewnątrz można dostać oczopląsu, a w dodatku z okna mamy widok na Krzywy Domek. Warto chwilę spędzić.

 

 

Cesky Film

Czeska karczma wciśnięta w realia sopockiego Monciaka. Biało-czerwona flaga z niebieskim trójkątem, Krecik czy Sąsiedzi. W jednym lokalu wszystko co jest kojarzy się z Czechami. Do tego klimatu pasuje dosłownie wszystko, łącznie z kraciastymi obrusami na stolikach i kiełbasą serwowaną na metry. Czechofile po prostu muszą tam trafić.

 

 

Kawiarnia Filmowa W Starym Kadrze

Kameralna kawiarenka, która wieczorami zamienia się w... małe kino. W tym pubie stawiają na seanse kultowych filmów. I to wyróżnia to miejsce na tle innych lokali. Otoczka gdańskiego Głównego Miasta tylko pomaga się wczuć w klimat starego filmu. Wszystko pasuje.

 


Cafe Strych

Budynek z 1890 roku? Jest. Wiele zdjęć ukazujących historyczną Gdynię? Też. Ale o tym i tak łatwo zapomnieć rozglądając się i uświadamiając sobie, że jesteśmy na świetnie przygotowanym do posiadówki strychu. Jakby tego było mało to możemy dodać muzykę na żywo i poezję, to otrzymujemy prawdopodobnie najprzyjemniejszy strych w Trójmieście.

 

 

No To Cyk

Klimat rodem z PRL-u rzuca się w oczy od razu po wejściu do tego baru przy gdańskiej Fontannie Neptuna. W "Cyku" na każdym kroku spotykamy większe i mniejsze symbole poprzedniej epoki. Ściany wyklejone starymi gazetami, fototapeta falowca czy wisząca na ścianie... motorynka. Do tego wszystkiego muzyka między innymi Ireny Santor.

 

 

Pikawa

Kawiarnia, która w ostatnim czasie zrobiła się bardzo popularna. Znajduje się w samym centrum Głównego Miasta w Gdańsku. Gdy przejdziemy przez drzwi Pikawy, możemy poczuć atmosferę, którą najlepiej chyba opisać... "rozgrzanym drewnem". Ciepłe kolory i ściany obłożone cegłami stylizowanymi na bardzo stare. Przyjemne miejsce na spotkania ze znajomymi.

 

 

Cybermachina

Najnowsza w Trójmieście propozycja dla fanów gier wszelakich - od planszowych po komputerowe. Można tam zagrać w Jengę, Chińczyka, Monopoly, Tekkena czy Guitar Hero. Ponadto w gdańskim lokalu co chwilę organizowane są turnieje w różne gry, a także imprezy kierowane do fanów takowych - Geek Quiz, w którym trzeba wykazać się sporą wiedzą w tym zakresie czy Nerd Speedating - szybkie randki dla fanów gier i seriali.

 

 

Polskie Kino

Kolejny lokal skierowany do fanów kultowych filmów. W Gdańsku jesteśmy osaczeni (w pozytywnym znaczeniu tego słowa!) przez bohaterów polskiej kinematografii. Bohaterowie takich filmów jak Miś czy Chłopaki nie płaczą są wszędzie - i na ścianach, i na suficie. Do tego możemy też wrócić do przeszłości przypominając sobie ich doskonałe teksty. Ale historii tego swetra i tak nie zrozumiecie.

 polskie kino
Źródło: Facebook/Pub Polskie Kino

 

Coffee Perk

W skrócie - nasza inspiracja to zrobienia całej listy. Nietypowy wystrój, w którym wszystko tak jakby nie pasuje do komercyjnego lokalu. Mimo to ma swoje magiczne coś. No i oczywiście jest wzorowany na Friends, a to tam spotykają się przyjaciele.

 

 mili