Kultura
Na tzw. małej gali Złotego Klakiera wręczono reżyserowi Łukaszowi Palkowskiemu. fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

piątek,

22 września 2017

20:36

Znamy Złotego Klakiera festiwalu w Gdyni! Ponad 7 minut oklasków

Na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wyświetlono ostatni film konkursu głównego - "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak. Znamy więc zwycięzcę Złotego Klakiera, czyli nagrody Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu.

Galę otworzył koncert kompozytora i jazzmana, Leszka Możdżera. Następnie wyświetlono "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak.

WÓJEK COŚFot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment


Publiczność biła brawo całkiem długo, bo przez minutę i 31 sekund, ale ten wynik nie mógł zagrozić najlepszemu, którego oklaskiwano przez 7 minut i 57 sekund.

TRIATHLONISTA NAJLEPSZY

"Najlepszy" to film opowiadający o legendarnym polskim triathloniście - Jerzym Górskim - który kilka lat po tym, jak wyszedł z narkomanii został mistrzem świata w triathlonie i to on uzyskał najdłuższy aplauz publiczności. Drugie miejsce w konkursie Złotego Klakiera zajął - zdaniem wielu osób - cichy faworyt do głównej nagrody, czyli film "Cicha Noc" Piotra Domalewskiego. Po pokazie tego filmu burza oklasków trwała 6 minut i 37 sekund.

GIERSZAŁ OZŁOCONY

Najspokojniej do tych oklasków podchodził grający w obu filmach Jakub Gierszał. Aktor już przed ostatnią projekcją mógł być pewny, że to obraz z jego udziałem zostanie najbardziej doceniony przez publiczność.


Na tzw. małej gali Złotego Klakiera wręczono reżyserowi zwycięskiego filmu, Łukaszowi Palkowskiemu. - Sympatia widzów jest dla mnie ważniejsza, to dla nich te filmy robimy. Zawsze najważniejszy będzie widz i to jest coś, z czego bardzo się cieszę - ocenił Palkowski w rozmowie z dziennikarzem Radia Gdańsk.

Sylwester Pięta/pkat