Kultura
Fot. materiały prasowe

środa,

13 września 2017

15:16

Piękne widoki i szczytny cel w jednym? To możliwe w ostatnią sobotę września

30 września koło widokowe AmberSky nakręci mieszkańców i turystów Gdańska na pomoc potrzebującym. Przed kołem będzie można oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku, przejść darmowe badania profilaktyczne i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.
W ostatnią sobotę września dochód z co 10. biletu na koło AmberSky przekazany zostanie na rzecz Fundacji Pomorze Dzieciom. Nie zabraknie również zabaw, konkursów i animacji dla wszystkich dzieci.

ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH

Koło Życia odbędzie się w godzinach 11-16. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Fundacją KrewAktywni oraz Fundacją Pomorze Dzieciom. Koło Życia to połączenie dwóch zeszłorocznych wydarzeń o charakterze społecznym i charytatywnym, które zorganizowane zostały przez firmę SkyWheels – właściciela AmberSky: Koła Życia i Zakręconego Początku Roku Szkolnego. Podczas zeszłorocznej edycji Koła Życia dzięki 29 dawcom udało się zebrać 13 litrów krwi. W trakcie Zakręconego Początku Roku Szkolnego wraz z Fundacją Pomorze Dzieciom udało się zebrać kwotę pozwalającą zapewnić 408 godzin opieki medycznej dzieciom z pomorskiego hospicjum.

„Obie akcje w zeszłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów Gdańska. Okazało się, że w stolicy Pomorza jest wielu ludzi o wielkich sercach, dzięki którym udało nam się pomóc potrzebującym. Jesteśmy dumni z sukcesu zeszłorocznych wydarzeń, dlatego działania dobroczynne postanowiliśmy na stałe wpisać w program organizowanych przez nas imprez. Akcje o charakterze społeczno-charytatywnym będziemy organizować cyklicznie.” - mówi Anna Barbasiewicz, rzecznik prasowy firmy SkyWheels, właściciela AmberSky.

W ostatnią sobotę września przed kołem widokowym AmberSky zaparkuje tzw. krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Każdy, kto zdecyduje się dołączyć do „Koła Życia” i podzielić krwią otrzyma darmowy bilet na przejażdżkę AmberSky.

Przed kołem będzie można również zapisać się do bazy dawców szpiku. Na miejscu na wszystkich chętnych czekać będą też stanowiska medyczne, gdzie będzie można wykonać darmowe badania profilaktyczne: zmierzyć ciśnienie i tętno, sprawdzić poziom cukru we krwi, a także wykonać masaże kończyn górnych.

NAUCZ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE

Odwiedzający koło widokowe AmberSky podczas Koła Życia będą mogli również nauczyć się ratować życie. Swoje umiejętności w tej dziedzinie zaprezentują ratownicy medyczni. Choć zasady udzielania pierwszej pomocy dla wielu osób mogą wydawać się znajome, tej wiedzy nie zaszkodzi sobie przypomnieć.

ZAKRĘĆ SIĘ NA AMBERSKY W SZCZYTNYM CELU

Podczas akcji Koło Życia wolontariusze Fundacji Pomorze Dzieciom przed kołem widokowym przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z pomorskiego hospicjum. W ostatnią sobotę września warto zakręcić się na AmberSky! Firma SkyWheels – właściciel AmberSky, przekaże dochód z co 10. biletu na przejazd kołem zakupionego w dniu 30.09 na rzecz Fundacji Pomorze Dzieciom. Dodatkowo, Gdańska Wytwórnie Lodów Naturalnych obdaruje podopieczni fundacji i ich rodziny pysznymi, zdrowymi lodami naturalnymi.

NAKRĘĆ SIĘ NA ZAKRĘCONĄ ZABAWĘ

Pomagając bawimy, bawiąc pomagamy! Podczas Koła Życia przed AmberSky na wszystkie dzieci czekają niezapomniane atrakcje. Będą ogromne bańki mydlane, malowanie buziek, konkursy i animacje. W piątek 29.09 koło rozbłyśnie na czerwono – w kolorze krwi, by przypomnieć mieszkańcom i turystom Gdańska o sobotniej akcji. W sobotni wieczór, na zakończenie Koła Życia AmberSky podświetlone zostanie kolorem niebieskim – barwą Fundacji Pomorze Dzieciom.