Kultura
Koncert zespołu Malikanw Fot. Agencja KFP/Andrzej J.Gojke

piątek,

14 lipca 2017

10:16

Muzyka z całego świata w jednym miejscu. "Globaltica", czyli festiwal kultur

Druga połowa lipca w Gdyni zawsze jest magiczna, a to za sprawą niezwykłego festiwalu kultur świata, który jednoczy grupy folkowe z wszystkich kontynentów. Tradycyjna muzyka rozbrzmiewa w malowniczym otoczeniu dawnego zespołu dworskiego w Kolibkach. Część koncertów organizowana jest na łące, niektóre w starej wozowni.

Globaltica to nie tylko klimat, ale przede wszystkim muzyka na bardzo wysokim poziomie. W tym roku od 19 do 23 lipca gościć będą muzycy z Indii, Wielkiej Brytanii, Syrii, Iraku, Afganistanu, Pakistanu, Tybetu i Wybrzeża Kości Słoniowej.

SPOTYKAMY SIĘ PO RAZ TRZYNASTY

Tegoroczna edycja to już trzynasta odsłona międzynarodowego festiwalu. Jak zwykle oprócz sceny głównej, funkcjonować będzie także kameralna. Na łące odbędą się panele dyskusyjne, spotkania autorskie, warsztaty z muzykami, pokazy filmowe i zabawy dla dzieci.

NIE TYLKO MUZYKA

Globaltica to nie tylko pięciodniowe święto muzyki. Na terenie festiwalu można też pysznie zjeść, zaopatrzyć się w literaturę podróżniczą i oryginalne ubrania. Dla dzieci działa teatr dla najmłodszych. Cały program imprezy można znaleźć >>> TUTAJ.

hb