Kultura
Fot. Materiały prasowe

czwartek,

13 lipca 2017

14:10

Gra miejska i Festiwal Street Art. Widzimy się na mieście

Już w sobotę 15 lipca startuje GRA MIEJSKA organizowana przez KOLEKTYW FORUM na obszarze Głównego i Starego Miasta. Temat przewodni pod hasłem #widzimysięnamieście to życie uliczne miasta, jego mieszkańców i gości, w kontekstach miejsc, postaci, emocji i sztuki "z przymrużeniem oka". Celem gry jest dobra zabawa, okraszona odkrywaniem ciekawostek związanych z miastem.
Gra toczy się wokół 14 wybranych miejsc - mostków, baszt, bram i targów - oraz postaci, charakterystycznych dla Gdańska. Na trasie Gracze spotkają Heweliusza, Fahrenheita, Panienkę z okienka, bogów Neptuna i Merkurego, Lwy gdańskie i Baby Pruskie.


Start mieści się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39, gdzie gracze otrzymują wydrukowaną mapę z oznaczonymi miejscami. Miejscom przypisane są zadania w formie pytania/zagadki, a podpowiedzi gracze muszą szukać na dedykowanym zabawie profilu na Facebooku: facebook.com/kolektywforum.

Grze miejskiej towarzyszy Festiwal Street Art'u - artyści zrzeszeni w Kolektyw Forum stworzyli cztery instalacje przestrzenne, które gracze będą mieli okazję poznać na trasie gry.

HAPPENING ARTYSTYCZNY

14 lipca odbędzie się inaugurujący wydarzenie happening artystyczny: artyści Tomasz Górnicki, NeSpoon, Monstfur, SC Szymon i Seikon będą instalować dzieła sztuki na żywo, jednocześnie w kilku miejscach w Gdańsku: na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego, na elewacji Hotelu Hilton, na terenie Filharmonii Bałtyckiej oraz w okolicach Złotej Bramy. Po zapadnięciu zmroku instalacje zostaną oświetlone i na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego spotkać będzie można artystów, entuzjastów i przyjaciół Kolektywu Forum.

Wydarzenie organizowane jest przez centrum rozrywkowo-handlowe FORUM GDAŃSK i Miasto Gdańsk pod Patronatem Prezydenta Pawła Adamowicza, partneruje mu Teatr Szekspirowski, Filharmonia Bałtycka, Instytut Kultury Miejskiej i Hotel Hilton. Kuratelę artystyczną nad festiwalem street art sprawuje Your Art Maison Gallery. Wydarzenie realizuje gdańska agencja kreatywna 2Pi Group.

oprac.mich