Kultura
Fot. Materiały prasowe

środa,

28 czerwca 2017

19:48

Robert Kanaan, Przemysław Rudź i Krzysztof Duda zapraszają do odsłuchu płyty "3C" w Muzeum Archeologicznym

Najnowsze wspólne dzieło Roberta Kanaana, Przemysława Rudzia i Krzysztofa Dudy, album "3C", to muzyczny hołd dla Trójmiasta złożony przy pomocy dźwięków muzyki elektronicznej. Twórcy wydawnictwa zapraszają do wspólnego odsłuchu płyty w gdańskim Muzeum Archeologicznym.


Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Muzyczne czwartki z PREMIUM SOUND - Salon HiFi" organizowanego przez portal Gdańsk Strefa Prestiżu oraz Fundację dla Gdańska i Pomorza. To wyjątkowa okazja do posłuchania znakomitej muzyki na sprzęcie o wysokiej jakości technicznej. 

Robert Kanaan, Przemysław Rudź i Krzysztof Duda wydali niedawno wspólny album. "3C" to kilkadziesiąt minut muzyki elektronicznej, która oddaje klimat Trójmiasta. Każde z trzech miast na warsztat wziął inny muzyk. Robert Kanaan zajął się Sopotem, Przemysław Rudź Gdańskiem, a Krzysztof Duda Gdynią. - W mojej dyskografii po raz drugi występują muzycy, którzy występują razem ze mną na równych prawach. Każdy z nas prezentuje tu swoją muzykę - mówił Krzysztof Duda.

PSALM DLA GDYNI

- Kocham Gdynię. To miasto otwarte na świat. To miasto wspaniałych i kreatywnych ludzi - mówił Krzysztof Duda. - Można się w nim zakochać. W latach 80. na 60-lecie Gdyni napisałem psalm dla Gdyni, który zremasterowany został wydany na płycie "3C". Już wtedy miłość do tego miasta była znacząca w mojej twórczości.

Nad kompozycją "Trójmiasto" pracowali wspólnie. - Zaczyn tej kompozycji przygotowałem ja. Krzysztof wchodzi z organami kościelnymi. Ambientowe szumy wychodzą spod moich palców, z biegiem czasu jest tam coraz więcej gry Krzysztofa. Wszystko zmierza do kulminacyjnego momentu, który przechodzi w mocną sekwencję - mówił Przemysław Rudź.

Gospodarzem spotkania z cyklu "Muzyczne czwartki z PREMIUM SOUNDS" po raz siódmy będzie Muzeum Archeologiczne w Gdańsku (ul. Mariacka 25/26). Będzie to również okazja do rozmowy z artystami. Początek o 19:00. Wstęp wolny. Następne spotkanie w cyklu odbędzie się po wakacjach w październiku.

Posłuchaj całej audycji:

Rafał Mrowicki