Kultura
Fot. Wojciech Czerniawski archiwum Fundacji Róbmy swoje dla kultury Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

czwartek,

16 marca 2017

11:32

Nie żyje wielki Artysta. Wspominamy Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie

Nie żyje legenda polskiej piosenki - Wojciech Młynarski. Był autorem tekstów, poetą, tłumaczem, i piosenkarzem. Od 2013 roku w Sopocie organizowany jest festiwal twórczości imienia artysty.
My dostaliśmy wyjątkowe zdjęcia z dwóch kolejnych edycji - 2014 i 2015. W 2016 roku festiwal się już nie odbył ze względu na zły stan zdrowia artysty.

W 2013 roku z Wojciechem Młynarskim rozmawiały dziennikarki Radia Gdańsk. - Bardzo jestem wzruszony, że mnie taki zaszczyt spotkał - mówił w Sopocie Wojciech Młynarski podczas otwarcia pierwszego w Polsce Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.


CZUŁ SIĘ ZWIĄZANY Z SOPOTEM

Piosenkarz i tekściarz cieszył się, że impreza odbywa się w kurorcie, bo - jak powiedział - czuł się z nim związany. Zdradził, że przyjeżdżał prywatnie do Sopotu co roku w czerwcu - na dwa, trzy tygodnie. Wcześniej uczestniczył w Międzynarodowych Festiwalach Piosenki.

W 1967 roku jako autor tekstu razem z kompozytorem Adamem Sławińskim zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika za piosenkę "Po prostu jestem", którą śpiewała Dana Lerska.

- To jest tak piękne i takie miłe miejsce, że trudno go nie lubić. Może nie zaraz kochać tak strasznie, ale lubię bardzo - powiedział Radiu Gdańsk Wojciech Młynarski.

mich/mar


Zobacz Galerię