Kultura
Damian Ukeje będzie promować swój najnowszy album pt. "Uzo". Fot. Materiały prasowe/Paweł Smoliński

poniedziałek,

06 marca 2017

11:00

Damian Ukeje wystąpi w Radiu Gdańsk. "Nowa płyta to moja lżejsza wizytówka"

Radio Gdańsk zaprasza na muzyczne spotkanie z Damianem Ukeje! Wokalista wystąpi w Studiu Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna już w piątek 17 marca.


Damian Ukeje zaczął przygodę z muzyką już w wieku 13 lat grając w kapelach bluesowych i rockowych. Jego kariera nabrała tempa w ostatnich latach. W 2011 roku trafił do telewizyjnego show "The Voice of Poland", gdzie swoim charakterystycznym głosem zaskarbił sobie sympatię tysięcy widzów oraz wygrał pierwszą edycję programu. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Krążek został nominowany do Fryderyków 2014 w kategorii Debiut Roku. Wokalista ma na swoim koncie występy na dużych krajowych festiwalach oraz trasę koncertową z zespołem Coma.

DROGA

Jesienią 2016 roku ukazał się najnowszy album Damiana Ukeje, zatytułowany "Uzo", co w nigeryjskim dialekcie Igbo oznacza "drogę". Cała płyta opisuje podróż przez różne etapy życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty (który jest Nigeryjczykiem) jest dobrym podsumowaniem przebytej drogi. Album powstał w gdyńskim studiu Sounds Great Promotion we współpracy z producentem Jakubem "Kikutem" Mańkowskim. O płycie "Uzo" wokalista rozmawiał niedawno na antenie Radia Gdańsk z Kamilem Wicikiem.

- Jest to lżejsza wizytówka Ukeje. Na koncertach odczuwam pewien pazur, którego nie czułem nagrywając. Śpiewając na scenie czuję się świetnie. Wiele osób wchodzi w świat "Uzo", który stworzyliśmy razem z Kubą Mańkowskim. To dla mnie niezwykle miłe i tą energią możemy zarażać ludzi - mówił Damian Ukeje.

KONCERT NA ŻYWO

Damian Ukeje razem z zespołem wystąpi w Studiu Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna już w piątek 17 marca o godzinie 19:05. Koncert będzie transmitowany na żywo na naszej antenie. - Bardzo się cieszę. Niezwykle mi zależało na tym, żeby będąc w Trójmieście móc zagrać w Radiu Gdańsk. Nie mogę się doczekać, Kuba zresztą też - mówił na naszej antenie wokalista. Zaproszenia na koncert można zdobyć słuchając Radia Gdańsk.mro