Kultura
Kadr z filmu Maria Skłodowska-Curie. fot. materiały prasowe

piątek,

03 marca 2017

11:23

Historia polskiej noblistki, śmierć Króla Słońce i powrót Wolverine'a [NA CO DO KINA]

Pierwszy tydzień marca to sporo kinowych nowości. Znajdziemy trochę historii i biografii, ale także science-fiction. Nie zabraknie również propozycji dla dzieci.

Maria Skłodowska-Curie to intymny portret wybitnej uczonej, dwukrotnej laureatki nagrody Nobla jako kobiety w świecie rządzonym przez mężczyzn, matki, żony i kochanki. W roli głównej piękna i wybitnie utalentowana Karolina Gruszka.


T2: Trainspotting - kontynuacja przeboju z 1996 roku. Danny Boyle po wielu udanych przygodach z kinem (28 dni później, W stronę słońca, oskarowy Slumdog. Milioner z ulicy, 127 godzin, Steve Jobs) powraca do bohaterów narkotykowej i wizualnej jazdy sprzed 20 lat. W rolach głównych ponownie Ewan McGregor, Ewen Bremner i Johny Lee Miller.


Logan: Wolverine - Poraniony przez życie mutant spotyka na swojej drodze dziewczynkę o wysuwających się szponach: piekielnie szybką, sprawną i niezależną, zupełnie jak on sam dziesięciolecia wcześniej. Hugh Jackman podobno po raz ostatni w tej roli.


Śmierć Ludwika XIV to opowieść o Królu Słońce na łożu śmierci. Artystyczny zapis agonii, odchodzenia ciała, umysłu i wielkości inspirowany XVII-wiecznym malarstwem z wybitną rolą gwiazdy francuskiej nowej fali, Jean-Pierre'a Léaud.


Bodo - czyli kinowa wersja telewizyjnego serialu o przedwojennym gwiazdorze, Eugeniuszu Bodo.


Ozzy - Luksusowy hotel dla psów okazuje się być więzieniem, do którego trafia mały Ozzy... Film to hiszpańsko - kanadyjska animacja dla dzieci.

 

Iwona Borawska