Kultura
Justyna Steczkowska była gościem Radia Gdańsk Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

poniedziałek,

27 lutego 2017

16:42

Justyna Steczkowska Radiu Gdańsk opowiedziała o swojej nowej płycie. Wyjątkowy koncert już 7 marca

"ANIMA… czyli dusza zaklęta w melodiach" - Justyna Steczkowska już 7 marca wystąpi w Teatrze Szekspirowskim. Artystka była gościem w studiu Radia Gdańsk. - Będzie to wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu - zapowiada.


Z Justyną Steczkowską rozmawiali Kamil Wicik i Tomasz Galiński. Okazją do spotkania była premiera nowego wydania płyty "ANIMA… czyli dusza zaklęta w melodiach". Tym razem kultowy album nagrany został na żywo. Jego premiera odbędzie się 8 marca, w Dzień Kobiet.

- Wybraliśmy tą datę ponieważ "ANIMA" jest bardzo delikatną płytą, opowiada o duszy, wrażliwości, która raczej kojarzy mi się z kobietami - mówi Justyna Steczkowska. - To nie oznacza, że nie mamy też wrażliwych mężczyzn. Jednak jest pomiędzy nami różnica w kwestii odbierania świata - dodaje.

Artystka zapewnia, że data premiery nie jest tak istotna, jak sam album. To pierwsze DVD "live" w karierze Steczkowskiej. - Wcześniej nigdy nie miałam szansy wydać takiej płyty, więc jestem z niej bardzo dumna - podkreśla.

KWINTESENCJA MNIE SAMEJ

To połączenie CD koncertowego z DVD, które było nagrane w Londynie w katedrze Junior Chapelle, dzisiaj służącej jako sala koncertowa. - Aura i magia tego miejsca są absolutnie wyjątkowe. Idealnie pasowały do płyty "ANIMA". To jest mój ukochany album, był zupełnie przełomowy w mojej karierze. Jest kwintesencją mnie samej w tym okresie życia, w którym akurat się znajduję. Poświęciłam tej płycie ogrom czasu i miłości - tłumaczy Steczkowska.

Zarówno na CD i DVD znajduje się piosenka "Wracam do domu" zagrana w zupełnie nowej aranżacji. Koncert Justyny Steczkowskiej w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim we wtorek 7 marca o godzinie 19.

Posłuchaj całej rozmowy:

hb