Kultura
Koncert Sławka Jaskułke w Radiu Gdańsk fot. Michał Biliński

poniedziałek,

27 lutego 2017

11:54

Sławek Jaskułke wystąpił w Radiu Gdańsk. "Ludzie dobrze odczytali moje intencje ze sceny" [FOTO]

To było wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów jazzu i nie tylko. W naszym studiu koncertowym wystąpił Sławek Jaskułke. O koncercie i nowej płycie muzyk opowiedział Kamilowi Wicikowi.- Jestem mile zaskoczony tak ciepłym odbiorem mojej muzyki. To dobry syndrom, kiedy ludzie dobrze odczytują nasze intencje i naszą pracę. A studio było tak pełne, że nie można było już wejść do środka - mówił muzyk po występie w studiu im. Janusza Hajduna. - Tu są świetne warunki techniczne. Mając takie warunki, mogę pracować na subtelnościach, niuansach - dodał.

MUZYKĘ ZADEDYKOWAŁ CÓRCE

Podczas koncertu Jaskułke zaprezentował w głównej mierze utwory z najnowszej płyty. "Senne" to z jednej strony muzyczna kontynuacja płyty "Sea" z 2014 roku, z drugiej strony jest dedykowana córce kompozytora.

- Moja córka ma 5 lat i od kilku lat muszę grać w domu kołysanki. Pomyślałem, że może warto zrobić całą płytę z kołysankami. Uruchomił się proces twórczy i zacząłem szukać klucza na płytę, bo nie chciałem nagrać po prostu prostych melodyjek dla dzieci. Tu chodziło o to, aby stworzyć warstwę muzyczną, która będzie niewymagająca, przyjemna i będzie towarzyszyła zasypianiu - powiedział kompozytor na antenie Radia Gdańsk.
drZobacz Galerię