Kultura
Sławek Jaskułke zagra w Radiu Gdańsk Fot. Anna Rezulak

środa,

22 lutego 2017

11:58

Sławek Jaskułke zagra w Radiu Gdańsk. "Muzyka z tej płyty ma towarzyszyć słuchaczowi"

To będzie wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów jazzu i nie tylko. W naszym studiu koncertowym wystąpi Sławek Jaskułke. O koncercie i nowej płycie muzyk opowiedział Kamilowi Wicikowi.

Płyta "Senne" to z jednej strony muzyczna kontynuacja płyty "Sea" z 2014 roku, z drugiej strony jest dedykowana  córce kompozytora. - Moja córka ma 5 lat i od kilku lat muszę grać w domu kołysanki. Pomyślałem, że może warto zrobić całą płytę z kołysankami. Uruchomił się proces twórczy i zacząłem szukać klucza na płytę, bo nie chciałem nagrać po prostu prostych melodyjek dla dzieci. Tu chodziło o to, aby stworzyć warstwę muzyczną, która będzie niewymagająca, przyjemna i będzie towarzyszyła zasypianiu - powiedział kompozytor na antenie Radia Gdańsk.

MUZYKA "DO TOWARZYSZENIA"

Proces twórczy przebiegał w "naturalnych warunkach". Sławek Jaskułke na sesję nagraniową kupił specjalny instrument. Płyta była nagrywana w jakości analogowej w Kotlinie Kłodzkiej. Jak mówił Kamil Wicik w rozmowie z kompozytorem, dźwięki na płycie "Senne" są bardzo bliskie natury. - Miałem w swoim zwyczaju pisać muzykę, która jest raczej bardziej wymagająca. Tu chodzi o to, aby słuchacz nie musiał przy tej płycie myśleć, ona ma towarzyszyć, a nie zmuszać do myślenia - powiedział Sławek Jaskułke.

Koncert Sławka Jaskułke w ramach cyklu Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk odbędzie się 26 lutego o godz. 20:05 w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna przy ul. Grunwaldzkiej 18 w Gdańsku. Bilety do wygrania na naszej antenie. Całość będzie transmitowana w Radiu Gdańsk. Wcześniej, ale także w niedzielę - Sławek Jaskułke będzie gościem Krystyny Stańko. Audycja po 15:00 w Radiu Gdańsk.mro/mmt