Kultura
7 stycznia wystąpi w ramach cyklu "Bale Gdańskie" Grupa MoCarta. źródło: materiały promocyjne

piątek,

06 stycznia 2017

20:00

Karnawał w Filharmonii Bałtyckiej. Na początek Grupa MoCarta

Koncert z przebojami muzyki klasycznej, a po nim bal w foyer Filharmonii Bałtyckiej. 7 stycznia rozpoczyna się cykl "Bale Gdańskie".
- Już od kilkunastu lat zapraszamy w każdą karnawałową sobotę - mówi prof. Roman Perucki, dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

DWA W JEDNYM - KONCERT I BAL

Gdańska filharmonia jest jedyną w Polsce, w której udała się inicjatywa organizowania bali karnawałowych połączonych z koncertami. Odbywają się one w każdą karnawałową sobotę o godz. 19:00.

- Rozpoczynamy koncertem muzyki przez wielkie M, ale takiej, którą kocha publiczność - zapewnia dyrektor Perucki. - Później jest lampka szampana i spotkanie towarzyskie. Gra zespół do tańca i można zamówić posiłek.

NA POCZĄTEK MUZYCZNY KABARET

7 stycznia zagra podczas pierwszego koncertu Grupa MoCarta, czyli kwartet smyczkowy prezentujący przeboje w zabawny sposób. Tym razem grupa zmierzy się z rock`n`rollem.

Podczas kolejnych Bali Gdańskich wystąpią m.in. Marcin Wyrostek, Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Bogusław Morka, Orkiestra Kameralna Alla Viena i Królewska Orkiestra Salonowa. W tym roku będzie się osiem karnawałowych koncertów w Filharmonii Bałtyckiej, ostatni 25 lutego.

królewska orkiestra salonowa
Królewska Orkiestra Salonowa zaprezentuje się 2 lutego 2017 r. źródło: materiały promocyjne

Podczas zabawy w foyer do tańca w rytmach swingu i jazzu przygrywać będą zespoły Standard Acoustic Promotion, a także Sergiej Kriuczkow i Riverboat Ramblers.
Marzena Bakowska