Kultura
Jednym z trzech spektakli, który w Sylwestra proponuje Teatr Wybrzeże jest "Pełnia szczęścia" na Scenie Kameralnej w Sopocie. Fot. Teatr Wybrzeże

piątek,

30 grudnia 2016

12:00

Kabaret, spektakl lub przeboje muzyczne, czyli Sylwester w pomorskich teatrach

Na powitanie Nowego Roku pomorskie sceny przygotowały przedstawienia, kabaret lub specjalny program sylwestrowy, na który składają się przeboje muzyczne. Coś dla siebie znajdzie meloman ceniący klasyczne utwory, ale także miłośnik musicali.
SPEKTAKLE

Sylwestrowy wieczór można spędzić w Nowym Teatrze w Słupsku, który proponuje spektakl kabaretowy "Jeszcze nie pora nam spać". To najnowsza produkcja Grupy Rafała Kmity. Organizatorzy zapewniają, że będzie to kabaret literacki w pełnym tego słowa znaczeniu. Świetne teksty zagrane brawurowo i z ogromnym talentem komicznym. Pojawią się też piosenki, do których muzykę skomponował Bolesław Rawski. Spektakl kabaretowy "Jeszcze nie pora nam spać" rozpocznie się 31 grudnia o godz. 20:00 w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.

Teatr Wybrzeże poleca na ten wyjątkowy wieczór trzy tytuły, których premiery odbyły się w mijającym roku. "Uwiedzeni", czyli współczesną interpretację teksów Fredry i Bohomolca można zobaczyć o godz. 19:00 na Dużej Scenie. Zabawno-gorzkie przedstawienie "Par paranoje" pokazane zostanie o godz. 20:00 na Scenie Malarnia, a "Pełnia szczęścia" o godz. 21:00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

MUZYKA

Przeboje z musicali znanych publiczności Teatru Muzycznego w Gdyni oraz piosenki z nowych przedstawień wypełnią program "Koncertu Sylwestrowego". - Przygotowaliśmy wieczór złożony z ponad 20 piosenek. Będzie to też swoiste pożegnanie z dwoma tytułami: "Shrek" i Spamalot" - mówi reżyser widowiska Bernard Szyc.

"Koncert Sylwestrowy" w Teatrze Muzycznym w Gdyni zaplanowano 31 grudnia dwa razy - o 17:00 i 21:00. W pierwszych dniach styczniach program jest powtarzany jako "Koncert Sylwestrowy na bis".

W jedynym w województwie pomorskim teatrze operowym, czyli w Operze Bałtyckiej 30 i 31 grudnia odbędzie się gala sylwestrowo-noworoczna pod hasłem "Włoska noc". W Filharmonii Bałtyckiej zaplanowano 31grudnia wieczór inspirowany wiedeńską tradycją noworoczną - "Koncert Sylwestrowy - zaproszenie do tańca".
Marzena Bakowska