Kultura
Kadr z filmu "Paterson" źr. materiały promocyjne

niedziela,

01 stycznia 2017

13:50

Komediodramat, thriller czy horror? Spory wybór w kinach

Czas na cztery kinowe nowości. Na ekranach pojawi m.in. komediodramat, thriller i horror. Najmłodsi wciąż mogą wybrać się z rodzicami na takie animacje jak Kubo i dwie struny oraz Trolle.

Jim Jarmusch wszedł do kin z obrazem Paterson. Tytułowy bohater jest kierowcą miejskiego autobusu. Mężczyzna ma wszystko czego potrzebuje, aby wieść spokojne życie. Jego żona wciąż ma głowę pełną pomysłów, a on sam po godzinach pisze wiersze, spaceruje i spotyka się z grupą pewnych ekscentryków. Na skutek zabawnego zbiegu okoliczność pogoda ducha i ułożony świat Patersona ulegną nagłej zmianie. W produkcji zagrali Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley, Method Man oraz Chasten Harmon.

 


 


W kinach pojawił się również kanadyjski dramat Głusza. To historia dwóch sióstr, Evy i Nelli, mieszkających w domu z dala od cywilizacji. Gdy obie przygotowują się do ważnych wydarzeń, nagle wysiada prąd. Początkowo nie wzbudza to w rodzinie zainteresowania. Po kilku dniach, gdy przestaje działać radio, domownicy zaczynają się martwić. Wyruszają do miasta, aby sprawdzić co jest przyczyną awarii. To, co zastają, wywołuje u nich strach. Główne role zagrali Ellen Page, Evan Rachel Wood, Max Minghella, Callum Keith Rennie oraz Michael Eklund. 


glusza


Na miłośników horrorów czeka Aplik@cja. Licealistka Nikki ginie w tajemniczych okolicznościach. Tuż po pogrzebie jej najbliżsi przyjaciele dostają zaproszenie do pobrania aplikacji na telefon. Problem w tym, że propozycja pochodzi z komórki zmarłej. Grupa chce rozwiązać zagadkę. Wkrótce zaczynaja być nawiedzani przez demona. Rozpoczyna się walka o przetrwanie. W rolach głównych wystąpili Saxon Sharbino, Mitchell Edwards, Carson Boatman, Victory Van Tuyl i Brandon Soo Hoo.Wśród premier znalazł się irański obraz Wejście smoka. W styczniu 1965 roku, detektyw Hafizi dostaje zlecenie, które zmienia całego jego życie. Jego zadaniem jest zbadanie tajemniczego samobójstwa skazanego, który został osadzony w więzieniu na środku pustyni. Ośrodek został osadzony na ruinach starego cmentarza, pod którym co jakiś czas trzęsie się ziemia. Gdy mężczyzna zjawia się na miejsce, zaczynają się tam dziać dziwne rzeczy. Z pomocą geologa i dźwiękowca próbuje rozwikłać zagadkę przeklętej ziemi. Pięćdziesiąt lat później dowody przesłuchać znajdują się w jednym pudle. Tym razem to reżyser podejmuje próbę odkrycia tajemnicy. Historia została oparta na faktach. Na ekranie pojawili się Amir Jadidi, Homayoun Ghanizadeh, Ehsan Goodarzi, Nader Fallah i Kiana Tajammol.


wejsciesmoka


Joanna Borowik