Kultura
źródło: materiały promocyjne

niedziela,

18 grudnia 2016

12:45

"Posmakuj teatru", czyli poznawanie Teatru Wybrzeże od "kuchni"

Zwiedzanie zakamarków teatralnych i warsztaty z improwizacji - tymi wydarzeniami zakończy się cykl edukacyjny "Posmakuj teatru" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Tajniki sztuki teatralnej poznawali przez kilka miesięcy wszyscy chętni, w tym osoby niewidome i niedowidzące oraz niesłyszące i niedosłyszące.
Wstęp jest wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

ZWIEDZANIE TEATRU

Jednym z ostatnich wydarzeń jest zwiedzanie zaplecza sceny. Będzie można dowiedzieć się jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze, kim jest inspicjent i co skrywa teatralna piwnica.

- Wybierzemy się na scenę, pod scenę, do charakteryzatorni. Osoby z dysfunkcją wzroku będą mogły dotknąć peruki, aby także dla nich to zwiedzanie było atrakcyjne - mówi odpowiedzialna za projekty edukacyjne w Teatrze Wybrzeże Weronika Łucyk.

Czas trwania wycieczki wynosi ok. 90 minut. Grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 30 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl , tel. 519155950.

WARSZTATY Z IMPROWIZACJI Z ZIMĄ W TLE

W środę, 21 grudnia, odbędą się zajęcia z improwizacji pod hasłem "Zimowe opowieści". - Chcemy pobawić się trochę sytuacją, w której jesteśmy, a także użyć tekstów, które dotyczą zimy - dodaje Weronika Łucyk.

Ten warsztat zakończy cykl "Posmakuj teatru". - To będzie pewien rodzaj klamry. Rozpoczynaliśmy warsztatem z improwizacji i kończymy improwizacją, tylko już nie teatrem sensorycznym, bo wtedy pracowaliśmy metodą teatru sensorycznego. Teraz dotykać będziemy konkretnego tematy, czyli zimy - wyjaśnia edukatorka. Na te wydarzenia także wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl , tel. 519155950)
Marzena Bakowska