Kultura
Para młoda podróżowała po Norwegii i Szwecji Fot. Karol Nienartowicz

niedziela,

20 listopada 2016

11:00

Z suknią ślubną w skandynawskich górach. Niesamowite fotografie młodej pary z Gdańska [ZDJĘCIA]

Jak zapewnić sobie niepowtarzalną ślubną sesję fotograficzną? Najlepiej wyjść za mąż za fotografa. Karol Nienartowicz mieszka w Gdańsku, ale jego pasją jest fotografowanie gór. Wyjątkowa sesja zdjęciowa, jaką wykonał podczas podróży poślubnej po krajach skandynawskich, zachwyciła zagraniczne portale i prasę.

Podróż poślubna trwała 45 dni, młoda para pokonała w sumie 10 tys. km samochodem i 160 km pieszo. Destynacją podróżniczą była Szwecja i Norwegia, ale aby się tam dostać, młode małżeństwo odwiedziło pięć dodatkowych krajów.

Na zdjęciach widzimy głównie pannę młodą w sukni ślubnej na tle bajkowej scenerii. Można sobie wyobrazić, ile trudu kosztuje transport takiej kreacji zwłaszcza, gdy środkiem transportu są własne nogi.

- Mieliśmy dylemat, czy w ogóle ją zabrać - mówi fotograf. - Ale gdy ścisnęliśmy ją paskami, zajmowała niewiele więcej miejsca niż śpiwór - dodaje.

Nienartowicz zapewnia, że pomimo trudnych warunków suknia przeżyła wyjazd bardzo dobrze. - Pracowaliśmy bardzo precyzyjnie - twierdzi.

Zdjęcia odniosły duży sukces za granicą. Zostały opublikowane m.in. na portalu popularnej brytyjskiej gazety Daily Mail.

Hanna Berenthal


Zobacz Galerię