Kultura
Jedną z ostatnich premier w Teatrze Wybrzeże był spektakl "Uwiedzeni" w reż. Jarosława Tumidajskiego

poniedziałek,

29 sierpnia 2016

16:00

Koniec rekordowego sezonu artystycznego w Teatrze Wybrzeże

45 tytułów znalazło się w repertuarze Teatru Wybrzeże w sezonie artystycznym 2015/2016. W poniedziałek rozpoczęła się przerwa urlopowa w instytucji.
Potrwa do 30 września.

12 PREMIER

W minionym sezonie artystycznym odbyło się 467 spektakli i 31 "Lekcji niegrzeczności", czyli performatywnych czytań literatury dziecięcej. Wystawiono 12 premier, miedzy innymi "Kto sie boi Virginii Woolf" w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, "Fahrenheit 451" w reż. Marcina Libery, "Czyż nie dobija się koni? w reż. Wojciecha Kościelniaka oraz "Intro" w reż. Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej (koprodukcja Teatru Dada von Bzdülöw i Teatru Wybrzeże).

Sceny w Gdańsku, Sopocie i Pruszczu Gdańskim odwiedziło niemal 125 tysięcy widzów, frekwencja wyniosła 97 procent.

NAGRODY I PLANY

Spektakle i artyści Teatru Wybrzeże byli nagradzani na festiwalach teatralnych oraz przyznawano im prestiżowe wyróżnienia, między innymi Nagrody im. Zelwerowicza otrzymali Dorota Kolak i Mirosław Baka, a reżyserka Ewelina Marciniec dostała Paszport Polityki.

W minionym sezonie artystycznym rozpoczęła się przebudowa głównego budynku. Wynikiem prac będzie nowa scena - Stara Apteka, modernizacja Sceny Malarnia oraz Dużej Sceny.

W związku z przerwą urlopową kasa biletowa w Gdańsku będzie nieczynna od 1 do 18 września oraz 24 i 25 września, natomiast kasa biletowa w Sopocie od 2 do 18 września oraz 24 i 25 września.
marz