Kultura
Skawiński i Tkaczyk Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

środa,

10 lutego 2016

09:55

40-lecie współpracy Skawińskiego i Tkaczyka

Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk grają razem od 40 lat. Ten jubileusz będą świętować wspólnie z gośćmi w Ergo Arenie, na granicy Gdańska i Sopotu.
Przez 40 lat muzycy współpracowali ze sobą w takich zespołach jak Kombii, O.N.A oraz Skawalker. W piątek muzycy zaprezentują największe przeboje z przekroju swojej twórczości.


WSPÓLNA DROGA

Grzegorz "Skawa" Skawiński i Waldemar Tkaczyk poznali się będąc jeszcze w liceum. Ich muzyczna współpraca zaczęła się w zespole Kameleon. W 1991 roku muzycy wraz ze Zbigniewem Kraszewskim oraz Piotrem Łukaszewskim powołali do życia kolejną formację - Skawalker. Po dołączeniu do składu Wojciecha Hornego i Agnieszki Chylińskiej w 1994 roku grupa zmieniła nazwę na O.N.A. Muzycy współtworzyli również zespół Kombi, a potem grupę Kombii.

SKAWIŃSKI & TKACZYK

Grzegorz Skawiński to wokalista, gitarzysta, a także producent muzyczny. Waldemar Tkaczyk jest basistą, kompozytorem i autorem tekstów wielu przebojów między innymi "Nasze randez-vous".

GOŚCIE

W piątek w Ergo Arenie zobaczymy i usłyszymy na scenie nie tylko Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka, ale również gości. A wśród nich między innymi Jana Borysewicza, Ewę Farnę, Margaret i Ruda z Red Lips.

Ergo Arena, Pl. Dwóch Miast 1, Gdańsk/Sopot
Piątek 12 luty, godzina: 20:00
Bilety: 60-200zł

Anna Polcyn