Kultura
(Fot. Magda Patocka/Facebook/Popsysze)

środa,

29 grudnia 2021

09:50

Na scenie w studiu im. Janusza Hajduna zagra zespół Popsysze. To kolejny koncert w ramach festiwalu "Metropolia Jest Okey"

W czwartek, 30 grudnia, o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert formacji Popsysze. Rockowo-psychodeliczne trio z Gdańska oraz ich goście specjalni wystąpią w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna. Transmisji wydarzenia będzie można posłuchać na antenie Radia Gdańsk, a w wersji wideo obejrzeć na naszej stronie internetowej i facebookowym profilu naszej rozgłośni

Popsysze to zespół z Gdańska, którego muzyka utrzymana jest w klimacie rocka oraz psychodeli. W jego skład wchodzą Jacek Marciszewski, odpowiedzialny za grę na gitarze i wokal, grający na basie Sławek Draczyński oraz wokalista i perkusista Kuba Świątek. Trio wystąpi na naszej scenie wspólnie z gośćmi specjalnymi: Agą z drewnofromlas, Tomasz Gądeckim i Adamem Skorczewskim.

Formacja ma na swoim koncie trzy płyty: "Popstory" (2012), "Popsutą" (2015) i "Kopalino" (2017), z których każda utrzyma jest w innej stylistyce. Ostatnia z wymienionych płyt powstała w pomorskiej wsi o tej samej nazwie i ma najbardziej psychodeliczny, instrumentalny i etniczny charakter. Następna płyta, "Emisja", kontynuuje tę ścieżkę. Pojawiło się na niej więcej perkusji oraz elektroniki.

Na koncercie w Radiu Gdańsk zespół zaprezentuje utwory z dotychczas wydanych płyt, a także nowe, jeszcze niewydane kompozycje.

Transmisja wydarzenia odbędzie się na antenie Radia Gdańsk, na stronie internetowej radiogdansk.pl oraz na naszym profilu facebookowym. Zapraszamy w czwartek, 30 grudnia, po godz. 20:00.
 

mat. pras./ua