Kultura
(Fot. Facebook.com//czarnyradzik.akustycznie/Wiesław Wołoch)

wtorek,

30 listopada 2021

09:09

Sobotni koncert duetu Czarny/Radzik w ramach "Muzycznych Wędrówek Łosia i Basiora" odwołany. Powodem choroba artystki

Jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca zapraszaliśmy na radiową muzyczną wędrówkę Dariusza "Łosia" Podbereskiego i Włodzimierza "Basiora" Machnikowskiego. To cykl koncertów, organizowany już od ponad piętnastu lat. W Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna zagrało już ponad dwustu wykonawców. Tym razem wystąpić miał duet Czarny/Radzik, który powstał z potrzeby poszukiwania ciepłego, akustycznego brzmienia. Niestety, z powodu choroby artystki. 

Muzycy poprzez piosenki zapraszają do spotkania z wrażliwością wyrażaną w słowach oraz w brzmieniu, inspirowanym muzyką z krainy łagodności - folkiem i bluesem. Na ich repertuar składają się piosenki napisane do wierszy poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz do tekstów własnych. 

Podczas spotkań z publicznością sięgają po szeroką gamę instrumentów akustycznych: gitarę akustyczna, skrzypce, guitalele, ukulele, kalimbę, gitarę dobro, dzwonki i wiele innych, które stanowią tło dla ich współbrzmiącego dwugłosu.

Dariusz Czarny i Joanna Radzik są miłośnikami kameralnych spotkań z publicznością, podczas których z radością dzielą się swoją pasją. Na co dzień współtworzą zespół U Studni.

Kolejny koncert z cyklu "Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora" miał odbyć się w sobotę, 4 grudnia o godzinie 20:00, bez udziału publiczności. Z powodu choroby artystki nie dojdzie jednak do skutku.

 

mk