Kultura
(fot. Radio Gdańsk)

niedziela,

28 listopada 2021

21:22

Intrygująca mieszanka muzyki klasycznej, etnicznej oraz improwizacji. W cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk" wystąpił zespół Roman Wróblewski Trio

W niedzielę 28 listopada w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna w ramach 102. odsłony cyklu "Metropolia Jest Okey" usłyszeliśmy występ tria Romana Wróblewskiego. Artyści zaprezentowali intrygującą mieszankę muzyki klasycznej, etnicznej i improwizacji.


Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów, w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, zapewniły słuchaczom wyjątkową podróż w nieznane dotychczas brzmienia.

Zespół zaprezentował w studiu Radia Gdańsk zmienione aranżacje kilku utworów z debiutanckiej płyty Romana Wróblewskiego zatytułowanej "3:47 AM" oraz nowe kompozycje. Zapis koncertu ma zostać wydany na płycie. 

 

"Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk". Występuje Roman Wróblewski Trio

W niedzielę chwilę po godz. 20:00 w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna wystąpi Roman Wróblewski Trio. To intrygująca mieszanka muzyki etnicznej, klasycznej oraz improwizacji. Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów, w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej podróży w nieznane dotychczas brzmienia.

Opublikowany przez Radio Gdańsk S.A. Niedziela, 28 listopada 2021

 

 Zespół wystąpił w składzie:

Roman Wróblewski - piano,
Weronika Kulpa - wiolonczela,
Luati Gonzales - perkusja.

Goście specjalni:

Gülami Yeşildal - saz, darbuka,
Natan Kryszk - saksofon,
Stanisław Nowodworski - djembe.

Koncert odbył się bez udziału publiczności. Wydarzenie prowadził Kamil Wicik.

Organizatorami cyklu "Metropolia Jest Okey" są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

 

am