Kultura
(fot. KFP/Paweł Marcinko)

czwartek,

02 grudnia 2021

10:42

Panele dyskusyjne, spotkania z autorami i warsztaty pisarskie. Gdańska biblioteka zaprasza na festiwal "Afera Kryminalna"

W piątek i sobotę, 3 i 4 grudnia, w gdańskich bibliotekach z ulubionymi autorami spotkają się miłośnicy książek kryminalnych. W tegorocznej edycji festiwalu "Afera Kryminalna" będzie można brać udział na żywo, a niektóre wydarzenia obejrzymy też podczas transmisji na Facebooku.

- Warsztaty pisarskie i podcastowe oraz panele dyskusyjne z topowymi pisarzami to mocna strona tegorocznej odsłony tego znanego w całej Polsce festiwalu – mówi Marek Demczuk, kierownik Działu Promocji, Marketingu i PR Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, która współorganizuje "Aferę Kryminalną" wspólnie z Wydawnictwem Oficynka.

PANELE DYSKUSYJNE

Głównym punktem pierwszego dnia festiwalu będzie panel dyskusyjny "Hipnotyzujący urok zła" w Bibliotece Oliwskiej. Pisarze Małgorzata Oliwia Sobczak, Mariusz Czubaj, Robert Małecki i Krzysztof Beśka porozmawiają o tym, czemu tak bardzo fascynuje nas zbrodnia i dlaczego często to zło okazuje się bardziej pociągające niż dobro.

Drugi panel dyskusyjny będzie mieć miejsce kolejnego dnia, kiedy to w Bibliotece Manhattan zostaną wspólnie przedstawieni pisarze-debiutanci, którym krytycy literaccy wieszczą osiągnięcie sukcesu.

SPOTKANIA Z AUTORAMI

Oprócz panelów odbędą się na żywo tradycyjne spotkania autorskie z Maxem Czornyjem, Martą Matyszczak, Michałem Larkiem oraz Mają Strzałkowską, autorką  serii przez dzieci "Julka i Szpulka".

- Udało nam się również zaprosić Grahama Mastertona. Będzie on gościem specjalnym naszego festiwalu. Na spotkanie z pisarzem oraz z Jane Corry zapraszamy do Biblioteki Manhattan. Ze względu na sytuację pandemiczną, goście z zagranicy będą się łączyć z nami zdalnie, a zgromadzona publiczność będzie mogła śledzić rozmowę na ekranie rozstawionym specjalnie na tę okazję - mówi Zofia Tatarek, koordynatorka Afery Kryminalnej.

Ruszyły zapisy na warsztaty pisarskie z Piotrem Borlikiem oraz podcastowe z Michałem Larkiem. Przygotowano również m.in. warsztaty detektywistyczne dla dzieci z Mają Strzałkowską.

 

am