Kultura
(fot. Radio Gdańsk)

sobota,

20 listopada 2021

21:00

Koncert z cyklu "aMuz w Radiu Gdańsk". Podczas tego spotkania wykonawcy uczcili stulecie urodzin Astora Piazzolli

"aMuz w Radiu Gdańsk: to cykl koncertów, których wykonawcami są studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Na rok akademicki 2021/2022 zaplanowano dziewięć spotkań, które niezmiennie prowadzi Konrad Mielnik. 

W Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna raz w miesiącu występują artyści związani z gdańską Akademią Muzyczną. Tym razem zagrali laureaci Uczelnianego Konkursu Akordeonowego.


- Wiosną wyłoniono zwycięzców konkursu, podczas którego studenci klasy akordeonu wykonywali kompozycje Astora Piazzolli. Finaliści i laureaci tego konkursu wystąpią w Radiu Gdańsk i zaprezentują kompozycje tego Argentyńczyka - mówił jeszcze przed koncertem prof. Paweł Zagańczyk. 

I tak tez się stało. Wystąpili: (I miejsce w konkursie) Paweł Ratajek z klasy akordeonu prof. dra hab. Krzysztofa Olczaka i dra hab. Pawła Zagańczyka; (II miejsce w konkursie) Ewa Nizielska z klasy akordeonu prof. dr hab. Elżbiety Rosińskiej i dra hab. Pawła Zagańczyka i (III miejsce w konkursie) Karol Zbaracki z klasy akordeonu prof. dr hab. Elżbiety Rosińskiej i dra hab. Pawła Zagańczyka.

 

REPERTUAR


A dlaczego akurat repertuar składał się głównie z utworów argentyńskiego kompozytora Astora Piazzoli? - Bo w tym roku obchodzimy 100-lecie jego urodzin - tłumaczy prof. Paweł Zagańczyk.


 aka