Kultura
(Fot. Marzena Chojnowska/Teatr Gdynia Główna)

niedziela,

07 listopada 2021

10:07

"Teohiphip", czyli kosmiczna odyseja Lema na teatralnych deskach. 13 listopada kolejna odsłona "Kulturalnego Weekendu z Radiem Gdańsk"

Od poniedziałku 8 listopada do środy 10 listopada w ramach naszej cyklicznej akcji "Kulturalny Weekend z Radiem Gdańsk" rozdajemy zaproszenia do Teatru Gdynia Główna na spektakl pt. "Teohiphip" według "Podróży 20" z "Dzienników gwiazdowych" Stanisława Lema. Zostanie on wystawiony w sobotę 13 listopada o godzinie 19:00.

Naprawić, oczyścić, wyregulować i przede wszystkim uporządkować historię człowieka. Właśnie takie są główne cele programu TeOHiPHyp, czyli Telechronicznej Optymalizacji Historii Powszechnej Hyperputerem, którego szefem w XXVIII wieku zostaje gwiezdny podróżnik - Ijon Tichy.

Zapraszamy do uczestnictwa w burzliwym rozliczeniu i podsumowaniu efektów tego projektu w ramach Ósmego Światowego Kongresu Futurologicznego. Dyskusja naukowców ujawni katastrofalne porażki tego szeroko zakrojonego programu i równie tragiczne sposoby ich poprawek, pojawią się też próby znalezienia winnych i ich sprawiedliwego ukarania. Nie będzie to jednak łatwe, bo jak zdyscyplinować kogoś za nieprzemyślaną ewolucję ziemskich zwierząt?

GROŹNA ZABAWA

Spektakl Grzegorza Kujawińskiego stanie się fascynującą podróżą przez historię ludzkości, odpowie na pytanie, dlaczego nasza historia wygląda tak, a nie inaczej i w przekonujący sposób pokaże, czym grożą zabawy w Boga.

Więcej informacji o spektaklu, jak i o możliwości zdobycia zaproszeń na antenie Radia Gdańsk. Zachęcamy więc do słuchania oraz spotkania w Teatrze Gdynia Główna. "Teohiphip” wg "Podróży 20" z "Dzienników gwiazdowych" Stanisława Lema w ramach "Kulturalnego Weekendu" wystawiony zostanie w sobotę 13 listopada o godzinie 19:00.

 

oprac. pb