Kultura
(Fot. Pixabay)

czwartek,

07 października 2021

10:55

Aleksander R. Michalak: "Ofiara dla kusiciela". Nowa powieść w Radiu Gdańsk

"Ofiara dla kusiciela" to trzecia i ostatnia książka z serii, którą prezentowaliśmy już w odcinkach na naszej antenie. Otworzyła ją powieść  "Denar dla szczurołapa", a druga część nosi tytuł "Wąż z lasu cedrowego".

Bohaterem serii jest węgierski naukowiec i badacz ponurych tajemnic Gabor Horthy. Z jedną z nich wydaje się być osobiście związany. Jej tropy pojawiają się w legendzie o Szczurołapie z Hameln i historii różnych tajemniczych artefaktów. Zło, wywodzące się z pradawnego kultu, wciąż ma swoich wyznawców i wciąż żąda ofiar. Śledztwo, a zarazem walka o życie własne i przyjaciół prowadzą bohatera tropami tajemniczego, XVII-wieczego malarza i Kompanii Wschodnio-indyjskiej przez współczesny Gdańsk, Tajlandię i Szkocję, aż na odległą wyspę wielorybniczą, skrywającą mroczne sekrety.

Powieść zaczniemy prezentować na naszej antenie 11 października. Będzie jej można słuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 5:48. Powtórki będziemy emitować od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:50, a w piątki o godzinie 19:50.

Opowiadanie czyta Dariusz Szymaniak. 

mm