Kultura
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

poniedziałek,

20 września 2021

19:41

Drobna, ale wielka aktorka. Barbara Krafftówna obchodziła na festiwalu filmowym w Gdyni jubileusz 75-lecia pracy artystycznej

Mówią o niej, że jest aktorką wielką, choć drobną. Barbara Krafftówna obchodziła w poniedziałek jubileusz 75-lecia pracy artystycznej. Uroczystość odbyła się podczas 46. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Aktorka swoją karierę rozpoczęła w 1946 roku na scenie w miejscu dzisiejszego Teatru Muzycznego. W poniedziałek odebrała z rąk prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka medal z dedykacją dla tych, którzy mają odwagę realizować swoje marzenia. Barbara Krafftówna wysłuchała także listu, który napisała do niej Katarzyna Figura.

 

RJF 7172

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

 

- Jestem wzruszona, że stoję na tej samej scenie, na której stanęłam... państwo chyba zapamiętali datę. Mówi się, że w zasadzie wszyscy jesteśmy aktorami. Oczywiście, bo życie jest niezwykłym scenariuszem, proszę państwa. Proszę o tym pamiętać - mówiła Barbara Krafftówna.

Barbara Krafftówna zagrała jedną z największych ról kobiecych w polskim kinie w "Jak być kochaną". Grała także matkę Witkacego w Stanach Zjednoczonych, a piosenki dla niej pisał Kabaret Starszych Panów. Zapisała się w historii kina również jako Ślązaczka Honorata z serialu "Czterej Pancerni i pies".

 

RJF 7131

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

 

Magdalena Manasterska/ua