Kultura
Zespół Zagrali i Poszli wystąpił w studiu Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

sobota,

04 września 2021

21:40

Ballada, country, folk i blues w wyjątkowej odsłonie. Zespół Zagrali i Poszli rozgrzał publiczność w studiu Radia Gdańsk

To był niezapomniany wieczór, a ci, którzy uczestniczyli w koncercie na żywo lub oglądali transmisję wideo, mogli usłyszeć dodatkowo kilka nagrań zagranych już poza anteną. W sobotę w studiu koncertowym Radia Gdańsk w ramach "Muzycznych wędrówek Łosia i Basiora" wystąpił zespół Zagrali i Poszli.

 

Jak muzycy sami o sobie mówią, grywają tylko wtedy, gdy mają na to ochotę. A że ochotę na granie mają ostatnio ogromną, przekonali się słuchacze koncertu. Zespół Zagrali i Poszli świętował w Radiu Gdańsk 30-lecie istnienia. 

 

Muzyczne wędrówki Łosia i Basiora w Radiu Gdańsk: koncert zespołu Zagrali i Poszli

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Muzyczne wędrówki Łosia i Basiora". W naszym studiu będziemy gościć zespół wyjątkowy, który – jak muzycy sami o sobie mówią - "grywa tylko wtedy, gdy ma na to ochotę". A że ochotę na granie mają ostatnio coraz częściej, wystąpią przed słuchaczami Radia Gdańsk. Zagrali i Poszli!

Opublikowany przez Radio Gdańsk S.A. Sobota, 4 września 2021

 

"Zagrali i Poszli" to zespół z Gniezna, który na scenie występuje od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Arek i Andrzej) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji i każdym ognisku, dziś to czterech, pięciu, sześciu, a w porywach nawet do siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, banjo, gitara elektryczna i basowa, akordeon, instrumenty perkusyjne, saksofon, flecik i oczywiście wokale.

Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące skrzyżowanie piosenki folkowej, bluesa i rocka. ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, zwłaszcza z Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki "WIBRAMY" (pierwsze miejsce w 1998 roku). W sierpniu 2013 roku przypomnieli o swoim istnieniu na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę.

Warto dodać, że w 2014 roku na "Szanta Claus Festiwal w Poznaniu" zdobyli pierwsze miejsce, podobnie jak w 2016 roku na XXIX Festiwalu Piosenki Turystycznej i Studenckiej BAKCYNALIA. W Radiu Gdańsk gościli już w 2016 roku. Zapraszamy do wysłuchania koncertu: sobota, godzina 20:00, na antenie Radia Gdańsk.


raf


Zobacz Galerię