Kultura
(Fot. gdynia.pl)

poniedziałek,

16 sierpnia 2021

14:32

Wojciech Zieliński przechodzi na emeryturę. Przez ponad 10 lat był dyrektorem naczelnym Teatru Miejskiego w Gdyni

Podczas niedzielnego zakończenia sezonu Sceny Letniej w Orłowie Wojciech Zieliński pożegnał się z widzami oraz swoimi współpracownikami. Dyrektor naczelny Teatru Miejskiego w Gdyni przeszedł na emeryturę.

Kariera zawodowa Wojciecha Zielińskiego w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy został tam zastępcą dyrektora ds. administracyjno-technicznych. Pięć lat później zaczął pełnić obowiązki dyrektora teatru, a w maju 2011 roku powołano go na stanowisko dyrektora naczelnego. Jak informuje gdyński magistrat, w ciągu ostatnich dziesięciu lat Zieliński wprowadził w teatrze wiele zmian organizacyjnych i koordynował liczne projekty. Przyniosło to rezultaty, bo już w pierwszym roku jego zarządzania frekwencja wzrosła z 36 do 58 procent.

 

– Dyrektor Wojciech Zieliński to człowiek z ogromną wiedzą o kulturze i intuicją. Udowodnił to podczas swojej wieloletniej pracy na rzecz naszego miasta. Przez lata tworzył wiele gdyńskich instytucji kultury, które przez cały czas prężnie działają, mają ugruntowaną pozycję i cieszą się uznaniem w pomorskim środowisku artystycznym, ale nie tylko. W imieniu samorządu Gdyni oraz mieszkańców miasta chciałabym serdecznie podziękować za ten owocny i pełen sukcesów czas – mówiła w niedzielę Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

BLISKO 50 LAT PRACY NA RZECZ POMORSKIEJ KULTURY

Wojciech Zieliński przez prawie 50 lat działał na rzecz gdyńskiej i pomorskiej kultury. Jest członkiem wielu organizacji związanych z kulturą i Gdynią, został uhonorowany odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" i Brązowym Krzyżem Zasługi. Za jego kadencji w Teatrze Miejskim rozwijały się takie projekty, jak Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port i towarzysząca mu Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna czy Scena Letnia w Orłowie.

To właśnie podczas zamknięcia tegorocznego sezonu na plaży w Orłowie zakończyła się teatralna przygoda Wojciecha Zielińskiego. W niedzielę, 15 sierpnia, na scenie pożegnali go współpracownicy i przedstawiciele władz miasta.

 

ua