Kultura
(fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

niedziela,

25 lipca 2021

21:00

To była uczta dla uszu melancholijnych marzycieli. Zespół Czechoslovakia zagrał w studiu Radia Gdańsk

W ramach cyklu "Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk" dla słuchaczy przed odbiornikami i - co ważne - zebranych na widowni studia im. Janusza Hajduna przyjaciół wystąpił zespół Czechoslovakia. Przeważającą grupę w gronie odbiorców stanowili melancholijni marzyciele, ale brzmienie dla siebie mógł tego wieczoru znaleźć każdy. 

{datsopic:91360 left}Czechoslovakia to zespół składający się z trzech slackerów. Pochodzą z Gdańska i z Tczewa. Ich muzyka jest głośna, inspirowana latami 90. i przeznaczona dla melancholijnych marzycieli.

Mimo tego muzycy nie rezygnują z przesterów, fuzzów czy noise'a. Melodia jednak unosi ich na fali niczym boja. I jest to metafora użyta nie bez przyczyny, bo ich nowa płyta - "A'MORE"- którą grupa promowała podczas występu w Radiu Gdańsk, jest o miłości, morzu i o miłości do morza. Nie brak w niej emocji, bo muzycy nagrali ją od serca.

Cykl "Metropolia jest Okey" organizowany jest przy współpracy Radia Gdańsk i Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

 

Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk: CZECHOSLOVAKIA

W niedzielę 25 lipca, chwilę po godzinie 20:00, zapraszamy na koncert zespołu Czechoslovakia. Czecoslovakia to zespół składający się z trzech slackerów. Pochodzą z Gdańska i z Tczewa. Ich muzyka jest głośna, inspirowana latami 90. i przeznaczona dla melancholijnych marzycieli. Mimo tego muzycy nie rezygnują z przesterów, fuzzów czy noise'a. Melodia jednak unosi ich na fali niczym boja. I jest to metafora użyta nie bez przyczyny, bo płyta "A'MORE" jest o miłości, morzu i o miłości do morza. Nie brak w niej emocji, bo muzycy nagrali ją od serca. Prowadzenie: Kamil Wicik.

Opublikowany przez Radio Gdańsk S.A. Niedziela, 25 lipca 2021

 


ua/mrud

_