Kultura
(Fot. materiały prasowe)

środa,

21 lipca 2021

08:10

Głośna muzyka dla melancholijnych marzycieli. W niedzielę w Radiu Gdańsk koncert zespołu Czechoslovakia

W niedzielę 25 lipca, chwilę po godzinie 20:00, zapraszamy na koncert zespołu Czechoslovakia. Odbędzie się on w ramach cyklu "Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk". Transmisja koncertu będzie dostępna na naszej antenie, a relację na żywo będzie można oglądać na naszej stronie internetowej oraz na fanpage'u facebookowym.

Cykl "Metropolia jest Okey" organizowany jest przy współpracy Radia Gdańsk i Nadbałtyckiego Centrum Kultury. W jego ramach, w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert zespołu Czechoslovakia, który promować będzie swoją nową płytę "A'MORE".

Czecoslovakia to zespół składający się z trzech slackerów. Pochodzą z Gdańska i z Tczewa. Ich muzyka jest głośna, inspirowana latami 90. i przeznaczona dla melancholijnych marzycieli.

Mimo tego muzycy nie rezygnują z przesterów, fuzzów czy noise'a. Melodia jednak unosi ich na fali niczym boja. I jest to metafora użyta nie bez przyczyny, bo płyta "A'MORE" jest o miłości, morzu i o miłości do morza. Nie brak w niej emocji, bo muzycy nagrali ją od serca.

Transmisja koncertu rozpocznie się w niedzielę 25 lipca o godzinie 20:05.

 

ua