Kultura
(Fot. Radio Gdańsk)

niedziela,

27 czerwca 2021

21:00

To pierwszy od ponad roku koncert z udziałem publiczności w Radiu Gdańsk. A zespół Sautrus zapewnił mnóstwo emocji

Po raz pierwszy, po ponad roku funkcjonowania w pandemicznej rzeczywistości, w Radiu Gdańsk odbył się koncert z udziałem publiczności. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. W niedzielę w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w ramach cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk" wystąpił zespół Sautrus. Dla osób, którym nie udało się zdobyć zaproszeń, wydarzenie było transmitowane na antenie, stronie radiogdansk.pl oraz na profilach facebookowych radia i Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

 

Sautrus to jeden z najciekawszych zespołów trójmiejskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Grupa znalazła swoją niszę, zręcznie łącząc elementy rocka psychodelicznego, stoner rocka i rytualnej transowości, a całość polana jest brzmieniem charakterystycznym dla lat 70. XX wieku. W dorobku grupy znalazły się do tej pory cztery bardzo dobrze odebrane przez recenzentów i słuchaczy wydawnictwa: EP "Kuelmaggah Mysticism" - 2012 oraz trzy płyty długogrające "REED: Chapter One" - 2014, "Anthony Hill" - 2017 i "M.A.P." - 2020.

RÓWNIEŻ I ZA GRANICĄ

Warto dodać, że twórczość Sautrusa została doceniona również poza granicami naszego kraju, gdzie zespół regularnie występuje. Koniec końców to koncerty są właśnie ich głównym atutem. Porywające, autentyczne i na żywo, z wyróżniającym się swoją teatralnością i osobowością sceniczną wokalistą grupy, za każdym razem zaskarbiają im rzesze fanów. Zespół ma za sobą występy na wielu festiwalach - m.in. Celebration Days Festival, Red Smoke Festival, Summer Dying Loud, dzielił też scenę z takimi kapelami, jak: Uriah Heep, Wishbone Ash, Mars Red Sky, Planet of Zeus, Samsara Blues Experiment, Blindead i wiele innych. Nadchodzący koncert będzie promował najnowsze wydawnictwo zespołu pt. "M.A.P.".

 

 

Sautrus występuje w składzie:

Weno Winter - wokal, gitara, harmonijka,
Michał Nowak - gitara,
Arek Wądołowski - perkusja,
Krystian Papiernik - bas,
Michał Tarkowski (gościnnie) - klawisze.

Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury. Koncert poprowadził Kamil Wicik.

am