Kultura
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

sobota,

05 czerwca 2021

21:08

Największe przeboje Led Zeppelin na żywo w Radiu Gdańsk. W sobotę wystąpiła u nas grupa Zeppelinians

W sobotę w ramach cyklu "Muzyczne wędrówki Łosia i Basiora" na scenie Radia Gdańsk pojawił się zespół Zeppelinians. To polska formacja, która przypomina na żywo utwory z repertuaru jednej z największych legend światowego rocka - Led Zeppelin.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in.: "Baby Im Gonna Leave You", "Rain Song" czy też "Stairway To Heaven". Wszystko okraszone brzmieniem instrumentów akustycznych. Nie zabrakło też rockowego "pazura", z którego słynął zespół Led Zeppelin.

Zeppelinians mają już na swoim koncie setki koncertów w Polsce i za granicą. Występowali na festiwalach, takich jak: Gdańsk Tribute Festival 2017, Gdynia Blues Festival 2019, Olecko Activ Festival 2019, Alytus Blues Festival 2019 (Litwa), Otwock Blues Festival 2020.

Do listy odwiedzonych z koncertami miejsc mogą dopisać także Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna.

2021 06 05-005

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)


TRANSMISJA KONCERTU

Grupa Zeppelinians wystąpiła u nas w sobotę, 5 czerwca po godzinie 20:00. Koncert w ramach cyklu "Muzyczne wędrówki Łosia i Basiora" był transmitowany na antenie, a w wersji wideo również na naszym profilu facebookowym oraz na stronie internetowej. Z powodu zagrożenia epidemicznego wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, jednak pełen zapis dostępny jest poniżej.


pb/mw