Kultura
(fot. KFP/Anna Bobrowska)

czwartek,

13 maja 2021

13:11

Lato w Gdyni jednak z festiwalem muzycznym. W Parku Kolibki szykuje się wyjątkowa edycja Globaltiki

W tym roku Open'er się nie odbędzie, ale to nie znaczy, że wakacje w Gdyni przeminą bez festiwalu muzycznego. Fundacja Kultury Libert ogłosiła, że w lipcu do Parku Kolibki powróci muzyka dzięki kolejnej edycji Festiwalu Kultur Świata Globaltica.

W 2020 roku z powodu pandemii organizatorzy Globaltiki, podobnie jak wielu innych tego typu wydarzeń, musieli odwołać swój festiwal. Na przełomie lipca i sierpnia odbył się jedynie cykl kameralnych koncertów pod szyldem Letniej Etnosceny w nowo otwartym amfiteatrze na Kamiennej Górze. W 2021 roku festiwal jednak wraca, choć sytuacja wymusiła istotne zmiany w programie.

WYSTĄPIĄ WYŁĄCZNIE ARTYŚCI Z POLSKI

- Zaprosiliśmy tylko artystów tworzących w Polsce. Nasza scena muzyczna jest silna. Przez lata staraliśmy się pokazać bogactwo kultur świata, w 2021 pokażemy to bogactwo z trochę innej strony. Pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa w doborze wykonawców. Część już znacie z poprzednich edycji Globaltiki, dla części będzie to pierwszy występ na naszej scenie. Będą też zajęcia dla dzieci, joga, filmy - to, co publiczność kocha w naszym festiwalu - informuje Fundacja Kultury Liberty.

Festiwal Globaltica odbędzie się w dniach 2 i 3 lipca z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegóły programu i występujących wykonawców poznamy niebawem.

 

Artur Maszota