Kultura
Czytelnia działa przy WiMBP w Gdańsku (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

sobota,

08 maja 2021

13:39

Tu wypożyczysz książkę, poczytasz gazetę i napijesz się kawy. Działający w Gdańsku American Corner szykuje się do remontu

Czytelnia oraz wypożyczalnia literatury i prasy amerykańskiej zyska po remoncie nie tylko nowy wygląd, ale i funkcję. Plan jest taki, by uczynić z tego miejsca coś na kształt klubokawiarni. American Corner mieści się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.


– Jeśli dziś pomyślimy sobie o Ameryce, to jednym z jej elementów jest otwartość i chęć bycia ze sobą. Chcemy, żeby to miejsce też takie było, żeby korzystali z niego młodzi ludzie, którzy lubią spędzać ze sobą czas i lubią czegoś się dowiedzieć - mówi rzecznik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku Marcin Dybuk.

KAWA JAKO WAŻNY ELEMENT SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

Klubokawiarnia, w której będzie można poczytać i wypić kawę, ma zachęcać do spotkań, wymiany myśli, organizacji warsztatów czy ciekawych wydarzeń. Ważnym elementem planowanych zmian jest też ekspres do kawy, bo - jak zaznacza rzecznik biblioteki – dobra kawa to ważny element spotkania z książką. Remont ma się rozpocząć i zakończyć w tym roku.

American Corner w WiMBP w Gdańsku znajduje się przy Targu Rakowym i działa od lipca 2008 roku we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Warszawie. 


Aleksandra Nietopiel