Kultura
(fot.Jacek Narkielun)

piątek,

23 kwietnia 2021

16:20

Duet Plastic: nie tkwimy w konkretnej szufladzie muzycznej i to jest nasz atut [POSŁUCHAJ]

Czwarta płyta polskiego duetu Plastic stała się faktem. Na rynku i w serwisach streamingowych 23 kwietnia pojawił się krążek "Space". To najnowsza propozycja muzyczna grupy, która od lat udowadnia, że electropop może mieć wiele zaskakujących odcieni.


Duet Plastic po raz kolejny zabiera słuchaczy w eklektyczny świat elektroniki i alternatywnego popu. Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski tworzą dźwiękowy dystans do szarej rzeczywistości i zapraszają do zapomnienia się w tańcu. Na czwartym autorskim albumie "Space" grupa powraca do swoich korzeni, czyli muzyki, która podbijała klubowe parkiety.

Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski byli gośćmi Eweliny Potockiej w audycji "Potok brzmienia". Opowiadali o albumie "Space" oraz pozwolili sobie na niejedną refleksję w związku z muzyczną karierą.

- Jesteśmy już pełnoletni. W tym roku Plastic kończy 18 lat! - opowiada Paweł Radziszewski. - W tym czasie wydaliśmy cztery płyty, ale z każdym rokiem rzeczywistość muzyczna bardzo się zmieniała. Pamiętam nasze początki - pierwszy album ukazał się w 2006 roku, choć był gotowy już trzy lata wcześniej. Tyle czasu zajęło nam znalezienie wydawcy! Dziś jest łatwiej, bo nie potrzeba drogiego studia, by nagrać płytę. Wystarczy komputer i karta dźwiękowa. Jest ogromna konkurencja, ale jeśli ktoś ma talent i determinację, to ma szanse zaistnieć - dodaje.

Z drugiej strony Agnieszka Burcan podkreśla, że współcześnie łatwiej jest wydać materiał, ale żeby utrzymać się na rynku, trzeba się mocno postarać. - Odkąd nastała era streamingów, zniknął podział gatunkowy. Muzyki nie dzieli się na gatunki, a słuchacze lubią bardzo różne dźwięki i czują się dobrze w różnych stylistykach. My jesteśmy zespołem, który ciężko zaszufladkować i to działa na naszą korzyść. Nie czujemy się zamknięci czy przypisani do konkretnej szuflady. Liczymy na szerszy odbiór - mówi Agnieszka Burcan.

Posłuchaj całego wywiadu Eweliny Potockiej z Agnieszką Burcan i Pawłem Radziszewskim:

 

 

Ewelina Potocka/am