Kultura
(fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

wtorek,

20 kwietnia 2021

10:44

Niebanalne teksty w jazzowej oprawie. W niedzielę koncert Renaty Irsy w cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk"

Odbył się kolejny koncert w ramach cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk". W Studiu im. Janusza Hajduna wystąpiła Renata Irsa. Transmisja dostępna była na antenie i stronie internetowej Radia Gdańsk oraz na profilach naszej rozgłośni i NCK na Facebooku. Zobacz koncert >>> TUTAJ.

Debiutancką płytę Renaty Irsy Polskie Radio określiło mianem "doskonałego debiutu". Albumem "Nie z tej bajki" artystka powróciła do tradycji piosenki osadzonej w jazzie. Niebanalne teksty, melodyjne kompozycje i doskonali muzycy - to zdaniem publiczności i dziennikarzy muzycznych wyznaczniki twórczości piosenkarki.

CZERWONA SPÓDNICA

Druga płyta artystki, o tytule "Czerwona spódnica", zabiera słuchacza na prawdziwie szerokie wody. Znajdziemy na niej muzykę napisaną przez kompozytorów z Polski i Kanady, a także znamienitych gości, takich jak aktor Mirosław Baka czy muzycy obsypani Fryderykami: Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk, Emil Miszk. Usłyszymy codzienne historie i nakreślone trafnie obserwacje ubrane w poezję.

Na płycie znalazł się singiel "Gdynia moje miasto", który miał swoją premierę w radiowej Trójce, a do którego obraz stworzyli filmowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Część kadrów w teledysku pochodzi z rejsu dookoła świata na Darze Młodzieży.

fdhygj
(Fot. materiały prasowe)
 
RENATA IRSA

To absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gość licznych audycji muzycznych takich dziennikarzy jak: Wojciech Mann (Trójka), Piotr Metz (Trójka), Piotr Baron (Trójka), Barbara Marcinik (Trójka), Adam Dobrzyński (Jedynka), Krystyna Stańko i Kamil Wicik (Radio Gdańsk) oraz John Krueger (Pure Jazz Radio, Niderlandy).
 
oprac. ap

Zobacz Galerię