Kultura
(Fot. jazzjantar.pl)

czwartek,

15 kwietnia 2021

11:35

24. edycja Festiwalu Jazz Jantar odbędzie się w maju. "Wierzymy, że z udziałem publiczności"

Nie w marcu, a w maju odbędzie się 24. edycja Festiwalu Jazz Jantar. Przez cztery dni koncertowe, od 13 do 16 dnia miesiąca, prezentowani będą jedni z najciekawszych wykonawców na polskiej scenie jazzowej. Organizatorzy zapowiadają liczne premiery i okazję do posłuchania na żywo muzyki z albumów, które powstały w 2020 roku.

Koncerty odbędą się w obowiązującym w połowie maja reżimie sanitarnym. - Wierzymy, że z udziałem publiczności - czytamy na festiwalowej stronie. Będą także transmitowane w internecie. Aktualności i komunikaty będą pojawiać się w tym wydarzeniu na >>>Facebooku w zakładce DYSKUSJA.

ARTYŚCI

Koncert pianisty Dominika Wani otworzy 13 maja wiosenną odsłonę 24. Festiwalu Jazz Jantar. "Lonely Shadows" to pierwszy solowy album w ECM nagrany przez Dominika Wanię. Tego samego dnia wystąpi trio znane festiwalowej publiczności: Gadt, Chojnacki, Gradziuk (Zbigniew Chojnacki - akordeon, elektronika / Krzysztof Gradziuk – perkusja / Anna Gadt – głos). Zagrają nowy materiał "Renaissance Gesualdo".

Z kolei ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę 16 maja, czeka nas premiera materiału "Non-Simultaneous Double Squeeze" przygotowana przez pianistę Mateusza Gawędę i perkusistę Łukasza Stworzewicza. Majową odsłonę Festiwalu Jazz Jantar zamknie koncert Diomede Feat. Hubert Zemler. Muzycy wystąpią w składzie: Grzegorz Tarwid - fortepian, syntezatory, Tomasz Markanicz – saksofon i Hubert Zemler – perkusja i wykonają program z albumu "Przyśpiewki".


Kolejne odsłony 24. Jazz Jantar z udziałem zagranicznych odbędą się w lipcu i jesienią.


oprac. ap