Kultura
DJ SPLT w nocy z sobotę na niedzielę, parę minut po północy zagra w Radiu Gdańsk (Graf. DJ Gambit)

piątek,

12 marca 2021

18:12

Najlepszy polski DJ zagra w Radiu Gdańsk. SPLT w "Sobotniej Selekcji" zaprezentuje autorski set

SPLT, czyli tak naprawdę Patryk Stachowski to DJ i Producent pochodzący z okolic Torunia, dokładnie z miejscowości Zarośle Cienkie. Swoją przygodę z graniem zaczął pod koniec 2015 roku, jednak to dopiero od pierwszego występu w toruńskim klubie, którym obecnie jest Moon Club rozkręciła się jego kariera. W nocy z soboty na niedzielę w "Sobotniej Selekcji" SPLT zaprezentuje swój autorski set. Zapraszamy po północy.

Miał okazję zagrać jako support przed takimi artystami jak: Burak Yeter, Charmes czy Skytech. Od 2018 roku mieszka w Holandii, gdzie kontynuuje swoją karierę.

20 lutego zdobył pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski DJ-ów Clubsound DJ's Cup 2020.

- Kompletnie nie spodziewałem się wygranej. W finale był bardzo wysoki poziom, a moi koledzy po fachu, którzy dostali się razem ze mną do finału, przygotowali się świetnie pod względem technicznym oraz selekcji repertuaru. Nie uważam się za mistrza, tylko za zwykłego, skromnego chłopaka - powiedział po wszystkim.

PAMIĘĆ O KOLEDZE

Patryk swój występ zadedykował swojemu przyjacielowi Hubertowi "HUBIVIP" Lejpamerowi, który niedawno zginął w wypadku samochodowym.

- Czułem, jakby patrzył na mnie z góry i kibicował mi podczas finału mistrzostw - tłumaczył.

Torunianin w najbliższych miesiącach planuje wydawać co raz to lepsze numery w zagranicznych wytwórniach. Jak sam wspomina, zależy mu, aby dzięki swojej muzyce mógł wciąż pomagać rodzicom finansowo.

NAJLEPSZY POLSKI DJ Z SETEM W RADIU GDAŃSK

Już w najbliższą noc z soboty na niedzielę, kilka minut po północy SPLT zagra swój set w Radiu Gdańsk. Prawie dwie godziny doskonałej muzyki przeplatanej fragmentami rozmowy, którą przeprowadził ze swoim gościem gospodarz "Sobotniej Selekcji" DJ Gambit. Serdecznie zapraszamy do słuchania po północy.

 

gambit 130321

 

pb