Kultura
(Fot. Pixabay)

piątek,

12 marca 2021

12:36

Biblioteki znów zostaną zamknięte. Sprawdź, co się zmieni w systemie wypożyczeń i jak zamawiać książki

Od 13 marca w całym województwie pomorskim zacznie obowiązywać lockdown, który obejmie ponowne zamknięcie instytucji kultury - kin, teatrów, galerii sztuki oraz muzeów. Książki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku będzie można wypożyczać tylko po uprzednim złożeniu zamówienia.

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń na Pomorzu, wszystkie filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku będą zamknięte od 13 marca do odwołania. Terminy zwrotu wypożyczonych książek zostały przedłużone do 31 marca.

 
WYPOŻYCZANIE ONLINE

Biblioteki udostępnią publikacje po wcześniejszym uzgodnieniu wybranych tytułów. Będzie można składać zamówienie za pośrednictwem katalogu online, który znajduje się na stronie www.wbpg.org.pl lub mailowo i telefonicznie, kontaktując się z konkretną placówką w godzinach jej pracy.

Po odbiór książek należy zgłosić się z Metropolitalną Kartą do Kultury w godzinach pracy filii. Od 13 marca 2021 roku Biblioteka Manhattan będzie pracować od 9:00 do 19:00. Pozostałe godziny otwarcia można sprawdzić na stronie wbpg.org.pl.

OSTATNIE CHWILE PRZED ZAMKNIĘCIEM

Jeśli ktoś chciałby po raz ostatni swobodnie zajrzeć do wypożyczalni i skorzystać z możliwości samodzielnego dostępu, ma na to czas do piątku, 12 marca, w zależności od wybranej placówki do godziny: 17:00, 18:00, 19:00 lub - w przypadku Biblioteki Manhattan - 21:00.

WYPOŻYCZYMY WIĘCEJ POZYCJI

Zgodnie z ostatnią zmianą wprowadzoną w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, z jednego oddziału możemy wypożyczyć maksymalnie pięć tytułów - a nie tylko trzy, jak bywało wcześniej. Dzięki możliwości korzystania ze zbiorów różnych placówek tej instytucji, na naszym koncie może znaleźć się łącznie aż dziesięć egzemplarzy.


Po zaostrzeniu obostrzeń zarówno zwroty, jak i wypożyczenia, będą się odbywały "przez drzwi" - z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

oprac. ap