Kultura
(Fot. Pixabay)

sobota,

06 marca 2021

09:21

Dzień Kobiet w trzeciej fali pandemii? Oto kilka propozycji spędzenie czasu bez wychodzenia z domu

Mierzymy się z trzecią falą pandemii i choć filharmonie, teatry czy kina są jeszcze (przez tydzień) otwarte, to nadal, w trosce o zdrowie, raczej nie wychodzimy tam, gdzie jest więcej ludzi. A przecież zbliża się Dzień Kobiet i warto byłoby jakoś ciekawie spędzić ten czas. Tylko co tu wybrać? Przygotowaliśmy dla Państwa kilka propozycji bez wychodzenia z domu.

Powiedzenie, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego raczej wiąże się z rzeczami, które niekoniecznie nam służą. Więc może pójdziemy w kierunku, który faktycznie łączył się będzie z nowymi doświadczeniami, a przy okazji nie ucierpi na tym nasze zdrowie? Nasze propozycje są następujące - filharmonia i teatr. Tak na dobry początek.

Na swoich kanałach na YouTube swoje propozycje mają dla Państwa m.in. Filharmonia ŁódzkaFilharmonia Szczecińska oraz oczywiście Filharmonia Bałtycka.

W DROGĘ!

Brakuje nam podróży? Nie ma sprawy. Z własnego domu możemy za darmo odwiedzić Filharmonię w Rotterdamie, posłuchać Beethovena w wykonaniu muzyków Filharmonii w Chicago bądź rozkoszować się geniuszem kompozycji Milesa Davisa odbijających się echem od ścian Lincoln Center.

A MOŻE DO TEATRU?

Wspominaliśmy o teatrze? To może spektakl "Na Czworakach" w warszawskim Teatrze Polonia? Występują Anna Karczmarczyk, Dorota Stalińska, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Glazer, Wiesław Komasa, Maciej Kosmala, Mateusz Kmiecik, oraz niezwykły Jerzy Stur, który całość również reżyseruje. W internetowym repertuarze również spektakl Teatru Kamienica pod tytułem "Czarne Serca". Wystarczy kliknąć. Strój wieczorowy nie jest konieczny, ale jeśli ktoś chce, to nic nie stoi na przeszkodzie.

MUZYKA ROZRYWKOWA NA ŻYWO

Teatr, filharmonia już były, a co, jeśli ktoś ma ochotę posłuchać muzyki rozrywkowej? Żaden problem. Światów muzycznych jest ogrom. Może domowy koncert Afro-Latin jazz Ochestra? Albo nastrojowy, solowy występ Norah Jones? W sam raz na Dzień Kobiet.

Nie zapominajmy także o polskich wykonawcach. Jedno kliknięcie i jesteśmy przy wirtualnej scenie na występie Happysad, Brylatów & Bażantów, trójmiejskich Nagrobków czy na jubieluszu Andrzeja Sikorowskiego. Dla miłośników mocniejszych wrażeń koncert online zagrał również Vader.

A W STUDIU KONCERTOWYM RADIA GDAŃSK...

Jeżeli natomiast chcemy w ten weekend wziąć udział w czymś, co naprawdę  dzieje się na naszych oczach, to warto śledzić facebookowy profil Radia Gdańsk. W niedzielę, 7 marca, parę minut po 20:00 w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna wystąpi Katarzyna Hain, czyli Stashka. Transmisja internetowa pozwoli być z nami wszystkim, którzy zechcą dołączyć. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji --> TUTAJ.

oprac. pb