Kultura
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

niedziela,

07 marca 2021

20:55

Prezent od Radia Gdańsk i Portu Gdynia z okazji Dnia Kobiet. Stashka wystąpiła w naszym studiu koncertowym

Niebawem Dzień Kobiet i z tej okazji w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna wystąpiła Stashka. To utalentowana piosenkarka, kompozytorka, a także autorka tekstów, która swój nietuzinkowy styl akcentuje dodatkowo grą na fortepianie i gitarze. Ze względu na pandemię koncert odbył się bez udziału publiczności, ale nic straconego. Przygotowaliśmy transmisję wideo, której zapis można obejrzeć w dowolnym momencie, nie wychodząc z domu.

Katarzyna Hain, bo tak brzmi jej imię i nazwisko, to dyplomowana magister muzykologii, która niegdyś występowała z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, a obecnie rozwija z powodzeniem karierę solową i zdobywa liczne nagrody.


"POZYTYWNIE I DO PRZODU"

- Wszystko, czego chcę w mojej muzyce, to dobrze się bawić i świetnie z tym czuć. I tego samego chcę dla mojej publiczności. W swojej twórczości jestem tak samo beztroska, jak i szczera. Wszystko, co tworzę, przychodzi do mnie w naturalny sposób. W tekstach każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie wszystko traktować należy zupełnie na poważnie. Moje motto to niezmiennie "pozytywnie i do przodu", i w tym temacie nic się nie zmieniło - wskazała artystka.

stashkafotka

(Fot. mat. pras.)


Stashka zbierała swoje doświadczenie m.in. jako członek chóru akademickiego, a także w chórkach, które wspomagały gwiazdy - Anię Wyszkoni, Zakopower, Kasię Cerekwicką czy Marikę. Było to początkiem drogi, która doprowadziła do działalności solowej.

GRAND PRIX I NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Hain zwyciężyła również w plebiscycie "Przebojem na antenę" i zdobyła nagrodę Radia Fama. Osiągnęła podwójny sukces na międzynarodowym festiwalu "Baltic Song Festiwal" w Karlsham w Szwecji, gdzie zdobyła główną nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Sukcesy doprowadziły do nagrania pierwszej solowej płyty pt. "Naturalnie", a w przygotowaniu jest już kolejny krążek.

 

ŻEBY OBEJRZEĆ ZAPIS KONCERTU, KLIKNIJ >>>TUTAJ.


Stashka w trakcie koncertu zaśpiewała też utwór skomponowany z okazji stulecia Portu Gdynia "Zaślubiny z morzem".

Sponsorem koncertu, który odbył się w niedzielę 7 marca w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna jest Port Gdynia.


mw


Zobacz Galerię