Kultura
(Fot. Anna Rezulak/KFP)

wtorek,

23 lutego 2021

12:30

Odkryj Stocznię Cesarską podczas spaceru z przewodnikiem. Weekendowe zwiedzanie z historią w tle

Morska Fundacja Historyczna i Stocznia Cesarska Development zapraszają do zwiedzania Szlaku Stoczni Cesarskiej, który przybliża historię najstarszej części dawnej Stoczni Gdańskiej, miejsca narodzin społecznego ruchu Solidarność.

W weekendy lutego i marca 2021 roku po szlaku oprowadzają profesjonalni przewodnicy z Morskiej Fundacji Historycznej, która jest współorganizatorem otwartej w październiku 2018 roku trasy edukacyjnej po terenach stoczniowych.

KIEDY I GDZIE?

Na taki spacer będziecie mieli okazję wybrać się do niedzieli 28 marca 2021 roku. W każdą sobotę i niedzielę wycieczki wyruszają o pełnych godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00. Każdy spacer trwa 60 minut.

Początek wycieczki i zebranie uczestników odbędzie się przy placu przed wejściem do budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej, przy ul. bł. ks. J. Popiełuszki 6. Udział w organizowanym spacerze jest bezpłatny.

DLA KOGO?

Każda grupa otrzymuje na początku zwiedzania specjalne materiały edukacyjne. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, jak i grup. Liczba miejsc na każdy termin jest ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu Morskiej Fundacji Historycznej: +48 605 871 609.

W czasie wycieczek obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z aktualnym stanem epidemicznym na terenie miasta Gdańska i w związku z tym mogą ulec zmianie w czasie trwania oferty. Ewentualne dodatkowe informacje lub nowy harmonogram pojawią się na stronie organizatora - https://mfh-gdansk.pl/szlak-stoczni-cesarskiej-zwiedzanie-z-przewodnikiem/.

oprac. ap