Kultura
(fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

niedziela,

14 lutego 2021

21:04

Wzruszające "Opowieści o kobiecie i mężczyźnie" na walentynki w Radiu Gdańsk. Zobacz zdjęcia z koncertu

To było naprawdę nastrojowe, romantyczne i walentynkowe zakończenie gdańskiego Tygodnia Małżeństwa. Iwona Loranc i Grzegorz Tomczak w Studiu im. Janusza Hajduna wzruszająco i melodyjnie opowiadali o miłości i relacjach damsko-męskich.

{datsopic:89878 left}"Opowieści o kobiecie i mężczyźnie" to połączenie dwóch muzycznych projektów Iwony Loranc i Grzegorza Tomczaka. Ona - artystka o aksamitnym głosie, wyrafinowanej wrażliwości i wielce emocjonalnej sile przekazu. Śpiewająco opowiada o kobiecym i męskim świecie, o emocjach, uczuciach, lękach, spotkaniach i rozstaniach. Towarzyszy jej w tych opowieściach on - Grzegorz Tomczak - autor wszystkich piosenek i ich współwykonawca. To właśnie oni - w towarzystwie Dawida Troczewskiego na fortepianie, Zbigniewa Wrombla na kontrabasie i Jarosława Buczkowskiego na akordeonie - zabrali słuchaczy Radia Gdańsk w uroczą podróż w trakcie koncertu z cyklu "Muzyczne Wędrówki z Łosiem i Basiorem". 

Jak przystało na koncert z okazji Tygodnia Małżeństwa, przekaz kierowali często do żon i mężów, a zgodnie z datą 14 lutego - do ogółu zakochanych. Nie zabrakło jednak nawet dedykacji dla... kierowców.

Odbywający się bez udziału publiczności koncert transmitowany był na antenie i stronie internetowej Radia Gdańsk, a także facebookowym profilu rozgłośni. Jego zapis można znaleźć poniżej. 
 


mrud

_