Kultura
(Fot. materiały prasowe)

środa,

10 lutego 2021

10:00

"Opowieści o kobiecie i mężczyźnie". Wyrusz w muzyczną wędrówkę z Łosiem, Basiorem oraz Iwoną Loranc i Grzegorzem Tomczakiem

Po raz siódmy w Gdańsku obchodzimy Tydzień Małżeństwa. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, mieszkańcy naszego miasta mogą skorzystać z wydarzeń dostępnych jedynie w sieci. Święto to nie mogłoby się odbyć bez tradycyjnego już koncertu. I taki odbędzie się w walentynki w Radiu Gdańsk.
"Opowieści o kobiecie i mężczyźnie" to połączenie dwóch muzycznych projektów Iwony Loranc i Grzegorza Tomczaka. Ona - artystka o aksamitnym głosie, wyrafinowanej wrażliwości i wielce emocjonalnej sile przekazu. Śpiewająco opowiada o kobiecym i męskim świecie; o emocjach, uczuciach, lękach, spotkaniach i rozstaniach. Towarzyszy jej w tych opowieściach On - Grzegorz Tomczak - autor wszystkich piosenek i ich współwykonawca.


Towarzyszyć im będą Dawid Troczewski – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas i Jarosław Buczkowski – akordeon.

14 lutego w walentynki w studiu Radia Gdańsk artyści zagrają i zaśpiewają dla gdańskich małżonków. Koncert bez udziału publiczności będzie transmitowany na naszej antenie i dostępny na stronie internetowej oraz fanpage'u facebookowym. Koncert rozpocznie się o godz. 20:05 w ramach cyklu "Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora".

 

TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA

Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy Marriage Week International. Pierwsza edycja odbyła się w 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week propaguje małżeństwo już w 26 krajach na czterech kontynentach, najczęściej w tym samym terminie, czyli 7-14 lutego.

Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji, płynącej ze spędzania czasu razem. Inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. W Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa rozpoczęły się w 2015 roku w Gdańsku. W tym roku w całej Polsce odbywa się on pod hasłem: "Małżeństwo szczepionką na trudne czasy".


materiały prasowe/ap