Kultura
Koncert Grażyny Łobaszewskiej to jedna z niewielu ostatnio szans, żeby posłuchać muzyki na żywo (Fot. Materiały prasowe)

poniedziałek,

08 lutego 2021

19:30

Uczta dla melomanów w Nowym Dworze Gdańskim. Na żywo Grażyna Łobaszewska i zespół Ajagore

Miłośników muzyki czeka w najbliższy piątek, 12 lutego, nie lada gratka. Tego dnia, o godz. 19, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza na 16. Jazzowe Spotkanie Old Jazz nad Tugą.

Tym razem melomani będą mogli posłuchać i zobaczyć online, na profilu ŻOK w serwisie YouTube, ale także na żywo, w starej sali kinowej, Grażynę Łobaszewską i zespół Ajagore.

ŻUŁAWY JAZZUJĄ NA CAŁY ŚWIAT

Old Jazz nad Tugą ma swoją wieloletnią tradycję w Nowym Dworze Gdańskim. To spotkanie przyjaciół i miłośników jazzu. W kalendarzu imprez kulturalnych regionu jest jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych. Ranga imprezy przekracza jednak granice Żuław.

- Jeśli szukasz w muzyce piękna, prawdy, kunsztu wykonawczego, jeżeli chcesz wysłuchać ciekawych opowieści, to 12 lutego w Nowym Dworze Gdańskim znajdziesz się we właściwym miejscu. Poznasz „Ludzi z duszą”. O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, „Czas nauczy Cię pogody”, jakże potrzebnej nam wszystkim, zwłaszcza w pandemicznej atmosferze. Przekonasz się, że i „Brzydcy” potrafią pięknie kochać – zachęcają do obejrzenia koncertu organizatorzy imprezy z Żuławskiego Ośrodka Kultury.

KLASYKA POLSKIEJ PIOSENKI

Grażyna Łobaszewska od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także interpretacjami standardów jazzowych i muzyki gospel.

Artystce towarzyszyć będzie grupa Ajagore w składzie: Sławomir Kornas - bas, śpiew, Maciej Kortas – gitary i Michał Szczeblewski – perkusja.

Witold Chrzanowski/pb