Kultura
(Fot. Radio Gdańsk/Marzena Bakowska)

niedziela,

07 lutego 2021

10:20

Kreatywne zestawienie teraźniejszości z przeszłością dzięki bezpłatnej aplikacji. Poznaj oblicze kościoła św. Jana w Gdańsku

Gdzie modliła się rodzina Schopenhauerów, kręcono sceny do filmu "Kolumbowie" i jak przechylona jest ściana kościoła św. Jana w Gdańsku? Tego wszystkiego dowiemy się dzięki bezpłatnej aplikacji, którą można pobrać podczas przechadzki po zabytku.

Program zestawia przeszłość z teraźniejszością, co znacząco uatrakcyjnia zwiedzanie. - Jest 15 QR-ów, które państwa prowadzą podczas zwiedzania. Po ich zeskanowaniu widzimy archiwalne zdjęcia danego miejsca, na przykład stallę, gdzie siadała rodzina Schopenhauerów lub portret Marcina Lutra - opowiedziała Iwona Berent, Kierownik Działu Opieki nad Zabytkami Nadbałtyckiego Centrum Kultury.


Aplikacja dostępna jest w trzech wersjach językowych - po polsku, angielsku i niemiecku. Znajduje się w niej także audioprzewodnik.

ZWIEDZANIE MOŻLIWE Z ZACHOWANIEM ZASAD REŻIMU SANITARNEGO

Centrum św. Jana w Gdańsku ponownie otwarto 1 lutego. Zwiedzanie jest bezpłatne. Obiekt dostępny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-18:00, w niedzielę od 14:00 do 18:00. Jednorazowo w budynku może przebywać 20 zwiedzających.


Marzena Bakowska/mw