Kultura
(Fot. Anna Rezulak/Agencja KFP)

niedziela,

10 stycznia 2021

14:46

Najlepsze książki ubiegłego roku poszukiwane. Do wygrania 50 tysięcy złotych

Kapituła Nagrody Literackiej Gdynia poszukuje kandydatów do nagrody Kostki Literackiej. W tym roku ceniony konkurs odbędzie się już po raz 16. Zgłoszenia można składać do 31 stycznia w czterech kategoriach: proza, poezja, eseistyka i przekład na język polski.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłasza 16. edycję ogólnopolskiego konkursu Nagroda Literacka Gdynia dla najlepszych książek ubiegłego roku w czterech kategoriach: proza, poezja, eseistyka oraz przekład na język polski.


Zasadą regulaminową jest to, że książki muszą być napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w ubiegłym roku. Nagroda w każdej z kategorii wynosi 50 tys. zł, a kandydatury można zgłaszać do 31 stycznia 2021 roku. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury, a także media o charakterze literackim.

UHONOROWANIE OSIĄGNIĘĆ POLSKICH TWÓRCÓW

- Nagroda Literacka Gdynia została powołana do życia przez prezydenta Wojciecha Szczurka w 2006 roku w celu uhonorowania wyjątkowych osiągnięć żyjących, polskich twórców. Jest przyznawana autorom najlepszych książek wydanych w minionym roku. Nagroda jest rozbudowaną inicjatywą miasta, skierowaną zarówno do polskich pisarzy, tłumaczy, jak i odbiorców współczesnej literatury. NLG nieustannie ewoluuje i poszerza zakres swojej działalności. Pod szyldem "Gdyni" przyznawane są nie tylko laury, ale też organizowane liczne przedsięwzięcia - czytamy na stronie portalu gdynia.pl.


Zgłoszenia należy kierować do sekretarza kapituły - Natalii Gromow.
Kontakt: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Świętojańska 141-143, 81-401 Gdynia.
Numer tel.: 58 688 85 61 lub adres mailowy n.gromow@bibliotekagdynia.pl.

Finał konkursu odbędzie się w sierpniu bieżącego roku.

oprac. mw